DUYURU:

Değerli müşterilerimiz. 18-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili sebebiyle Laboratuvarımız kapalı olacaktır. Acil durumlarda destek@goldverikurtarma.com veya 0 553 915 15 37 numaralı WhatsApp hattından ulaşabilirsiniz. İyi bayramlar..

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme


En sık yaşanan veri kaybı sorunlarından biri de kameralar ile yapılan çekim kayıtlarının yanlışlıkla silinmesi oluyor. Çeşitli marka ya da modellerde kameralar ile yapılan kayıtların silinmesi kimi durumlarda ciddi sıkıntıları beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle silinen kamera kayıtlarını geri getirme yolları aranıyor. Aslında konuya dair internette kısa bir araştırma yapıldığında pek çok yazılımdan söz edildiğini görebilirsiniz. 

Zira bu yazılımların tamamının silinen kamera kayıtlarını geri getirme noktasında başarılı olduğu söylense de elbette bu bilgi doğru değil. Eğer bir kamera kaydı silindiyse yapılması gereken husus derhal bir profesyonel veri kurtarma merkezi ile iletişime geçilmesi olmalıdır. Çünkü gelişigüzel yöntemler beraberinde ciddi sıkıntıları da getirebilir. 


Kamera Kayıtlarını Kurtarmak Mümkün mü? 

Kamera kayıtlarını elbette kurtarmak mümkün olabiliyor. Ancak her durumda % 100 kurtarma garantisinin verilmesi de olanaksız. Öncelikle yanlışlıkla silinip silinmediği ya da bir virüs nedeniyle kayıtların silinmiş olabileceği gibi konuları netleştirmek için bir analiz çalışmasının yapılması gerekiyor. Bu analiz sonrasında kayıtların kurtarılma olasılığına dair daha net bir bilgi vermek mümkün olabilir. 

Kamera kayıtlarını geri getirmek için yapılan bilinçsiz müdahaleler, kayıtların kurtarılabilme olasılığını ciddi düzeyde düşürüyor. Bu nedenle söz konusu problem yaşandığında derhal veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmek yapılması gereken en doğru hamle olacaktır. Böylece kayıtlara ulaşma ve kurtarma olasılığı yükselir. Aynı zamanda daha kısa sürede veri kurtarma çalışmasının yapılması da sağlanabilir. 

YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar