icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

En sık yaşanan veri kaybı sorunlarından biri de güvenlik kameralarında ( DVR-NVR-CCTV) yaşanan veri kayıplarıdır. 
Bu veri kayıplarının bir çok farklı senaryoda karşımıza çıkabilmektedir. Bunların başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz.

* Bilgisayar üzerinden kayıtlara erişim sağlamak için yapılan hatalı işlemlerden kaynaklı veri kayıpları.
* DVR üzerinde kayıtların izlenmek isterken silinmesi vs.
* Kamera kayıt cihazlarının sahip oldukları harddisklerdeki arızalar.
* Sabotaj ve imha vakaları.

Güvenlik Kamerasından Silinen & Ulaşılamayan Görüntüleri Kurtarma

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok neden den yaşanan veri kayıplarında GOLD DATA uzman ekibi ile veri kurtarma desteği vermektedir.  Çoğu zaman adli vakalar için de büyük nem taşıyabilen güvenlik kamerası görüntüleri mutlaka profesyonel ve deneyimli bir ekip tarafından yapılacak çalışma ile müdahale edilmesi gereken görüntülerdir.

Ülkemizde kullanılan güvenlik kamera sistemlerinin yazılımları birbirinden farklı olabiliyor. Buna bağlı olarak yapılacak güvenlik kamera silinen görüntülerini geri getirme işleminin de farklı teknikler ile uygulanması gerekebiliyor. Elbette bu süreçte bilerek ya da yanlışlıkla silinmiş olan görüntülere çok titiz bir yaklaşımla müdahale edilmesi gerekir. Yapılabilecek basit bir hata görüntülerin kurtarılma olasılığını düşürür. 

Cihazın nasıl bir yazılıma sahip olduğu ile birlikte neden görüntülerin silindiğinin da anlaşılması gerekiyor. Zira veri kurtarma tekniğinin bu bilgiler ışığında belirlenmesi ve bu doğrultuda en uygun teknik ile kayıt cihazından silinen görüntüyü geri getirme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Tecrübe bu durumda da yapılacak çalışmanın başarısında belirleyici bir unsura dönüşebiliyor.

Clean room adı verilen ve her türlü partikülden arındırılmış ortamlarda da kurtarma işleminin yapılması gerekebilir. Teknik olarak kamera sistemine hiçbir zarar vermeden girişimde bulunulması bazen özel olarak hazırlanan yazılımların kullanılması ile mümkün olabiliyor. Bu yazılımların deneyimli bir veri kurtarma ekibi tarafından kullanılması da önem taşıyan bir diğer detay.

Tüm bunların ışığında sizlere önerimiz silinen kayıtları geri getirme işlemi için daha önce bu çalışmada bulunmuş bir ekibi tercih etmeniz olacak. GOLD DATA olarak daha önce pek çok farklı marka ve modelde kamera cihazlarından veri kurtarma ve silinen görüntüyü geri getirme çalışması gerçekleştirdik. Sizin için de bu çalışmayı yapabiliriz.

Kamera Kayıtlarını Kurtarmak Mümkün mü? 

Kamera kayıtlarını elbette kurtarmak mümkün olabiliyor. Ancak her durumda % 100 kurtarma garantisinin verilmesi de olanaksız. Öncelikle yanlışlıkla silinip silinmediği ya da bir arıza nedeniylemi veri kaybı olduğunu  netleştirmek için bir analiz çalışmasının yapılması gerekiyor. Bu analiz sonrasında kayıtların kurtarılma olasılığına dair daha net bir bilgi vermek mümkün olabilir.

Kamera kayıtlarını geri getirmek için yapılan bilinçsiz müdahaleler, kayıtların kurtarılabilme olasılığını ciddi düzeyde düşürüyor. Bu nedenle söz konusu problem yaşandığında derhal veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmek yapılması gereken en doğru hamle olacaktır. Böylece kayıtlara ulaşma ve kurtarma olasılığı yükselir. Aynı zamanda daha kısa sürede veri kurtarma çalışmasının yapılması da sağlanabilir.

Destek verdiğimiz bazı DVR & NVR cihazları ve dosya sistemleri aşağıda gibidir. Bu listede yer alamayan cihazlar içinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sony, Samsung, Haikon, Neutron, Hi Look, IDS, Bullwark, Everest, OPAX, Cenova, Spy, Vguard, Retro, DHFS (DAHUA DVR), RSFS (raysharp), WFS {WFS 0.1 / WFS 0.2 / WFS 0.3 / WFS0.4} hikvision, ZHILING, FS3.2, KSF, JF, Kaleci, MCG, VVF, HYAV, Avtech, kouoer, Hisome, IFVD-max,Kartal, HBGK, BL_WAPE, Jovision, Juanvison, Tiandy, TianMin, TDFS, ZENO, IDS Jemsay,icatch, iVenaydr, AKIŞ, SWANN, TP-Link, Zhongl_dun, ZView, BlueSky, KSF_Dc, Uware,FHDRHAcegear,  Ortak, Novus, Tango, JVS_SV7, Uware8K, Lorex vb

Profosyonel destek almak için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konuları sizler için Türkiye'de Veri Kurtarma Sektörü başlıklı yazımızda paylaştık. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Bknz: "⇒Türkiye'de Veri Kurtarma Sektörü"

Sizde bu tür bir veri kaybı yaşıyorsanız Türkiye'nin her yerinden 444 36 98 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.  Dilerseniz veri kurtarma talep formunu doldurarak hemen Ücretsiz Analiz hizmetinden yararlanabilirsiniz.