icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayarların ana parçalarından biri olan hard disk arıza durumunda çıkarılması yani sökülmesi gereken bir parça da olabiliyor. Bilgisayarınızın hard diskini cihazınıza hiçbir zarar vermeden sökmeniz için izlemeniz gereken yolu sizlere adım adım açıklıyoruz. Bu sayede hem cihaza zarar vermeden hem de uzun süre zaman ayırmanız gerekmeden bilgisayarınızın hard diskini kolayca çıkarabileceksiniz.

Masa Üstü Bilgisayardan Hard Disk Nasıl Çıkarılır?

1- İlk adım olarak bilgisayarınızın elektrik ile bağlantısını kesmelisiniz. Ardından bilgisayar kasasına bağlı olan güç kablosunu da çıkarmanız gerekiyor.

2- Bilgisayar kasasının yan kısmında yer alan kapağı, kasa üzerindeki vidaları sökerek dikkatlice çıkarın.

3- Kapağı açtıktan sonra çok dikkatli davranmanız gerektiğini ve bilgisayar içerisinde yer alan kablolara zarar vermemeniz gerektiğini unutmayın. Dikkatli bir şekilde Serial Ata ve IDE kablolarını sökün. 

4- Kabloları söktükten sonra hard diskin kasaya vidalarla bağlanmış olduğunu göreceksiniz. Bu vidaları dikkatli bir şekilde sökün ve hard diski çıkarın.

5- Eğer bir arıza ya da veri kurtarma amacıyla hard diski bilgisayardan sökme ihtiyacı duyduysanız çıkardığınız hard diski su almayacak ve darbelerden çok etkilenmeyecek şekilde paketleyin. Bir kutu içerisine koyarak köpükler ya da süngerlerle destekleyebilir ve yolda çok sallanmasını önleyebilirsiniz.

GOLD DATA olarak masa üstü bilgisayarınızın hard diski için de veri kurtarma çalışmaları yapıyoruz. Bilgisayarınızın hard diskini çıkardıktan sonra firmamıza kargo ile iletmeniz halinde gerekli çalışmayı tamamlayarak size hard diskinizi yeniden ulaştırabiliriz.

Bir önceki yazımızda sizlerle HSM'nin tüm detaylarını paylaştık. HSM nedir yazımız üzerinden tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz.


Sizi Arayalım