icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Solid State Drive (SSD) veri kurtarma işlemleri günümüzde sıklıkla gerçekleştirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Çünkü yarı iletken sürücüler yaygın bir kullanım alanına sahip olduğundan ssd veri kaybının sık yaşanması da kaçınılmaz bir hal alıyor. Dolayısıyla ssd veri kurtarma programı son günlerde sıklıkla gündeme gelen hususlardan biri oldu. Peki, bu alanda başarılı bir program var mı? 

Elbette ssd veri kurtarma programı olarak özel olarak hazırlanmış olan yazılımlar mevcut. Fakat bu yazılımların kullanımı da bir profesyonellik gerektiriyor. Bilgisayar ortamına yüklediğiniz bir veri kurtarma programı aracılığı ile herhangi bir nedenle silinmiş olan verilerin yeniden erişilebilir olmasını sağlamanız oldukça zor.

Veri Kurtarma Programları Neden Riskli? 

Bu işlem için öncelikle veri kaybının nedeninin biliniyor olması gerekir. Virüs nedeniyle ya da donanımsal bir sorun nedeniyle silinen bir verinin aynı veri kurtarma programı ile kurtarılması elbette mümkün olmayacaktır. Öncelikle veri kaybı nedeninin araştırılması gerekir. Bu noktada da devreye profesyonel veri kurtarma hizmetleri giriyor.  

Bu hizmetlerden faydalanmak yerine amatör yöntemlerle ya da çeşitli veri kurtarma programlarının kullanımı ile verilere yeniden erişim sağlamaya çalışmak, çeşitli riskler içeriyor. Bunların ilki verilerin erişimini imkansız hale getirmektir. Profesyonel bir girişim ile kurtarılabilecek durumda olan verilere erişimi olanaksız kılabilir. Bu nedenle önerimiz profesyonel veri kurtarma çalışmalarımızdan faydalanmanız için firmamız ile iletişime geçmeniz olacak. 


RASTGELE