icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son yıllarda yaşanan siber saldırılan “güvenlik” kavramının ne denli önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Dolayısıyla siber güvenlik nedir sorusuna yanıt arayanların sayısı da çoğaldı. İnternetin bu kadar yoğun kullanıldığı bir dünyada bilgilerin güvenliği ve korunması da elbette güçleşiyor. Siber güvenlik de aslında kötü amaçlı kişiler ya da yazılımlardan bilgilerin korunması anlamına geliyor. 

Sadece kişiler için değil, firmalar için de büyük önem taşıyan siber güvenlik nedir sorusu alınabilecek basit önemleri kapsıyor. Her internet kullanıcısının alması gereken bu önlemler aynı zamanda siber güvenliği de sağlayacaktır. Öncelikle siber güvenlik için bilgisayarda hangi dosyaları indirdiğinize büyük önem vermeniz gerekir. Çünkü siber saldırılan en çok indirilen dosyalarla bulaşan kötü amaçlı yazılımlar sayesinde gerçekleştiriliyor. 


Anti Virüs Programlarını Güncel Tutun!

Bilmediğiniz ve güvenmediğiniz adreslerden alışveriş yapmamanız da önemli bir detaydır. Artık hemen her bilgisayar kullanıcısı virüs kavramının anlamını biliyor. Virüslere karşı bilgilerin korunmasının tek yolu ise anti virüs programlarını kullanmak oluyor. Ancak çok sayıda kişinin yaptığı yaygın hata, bu programların zamanında güncellenmemesi oluyor. 

Bir anti virüs programının görevini yapabilmesi için öncelikle güncel olması gerektiğini unutmayın. Çünkü bu programlar virüsleri yakalayabilmek için geliştirilen özel yazılımlardır. Geliştirilen yeni virüslere karşı da yazılım güncelleniyor ve en yeni virüslere karşı dahi bilgisayarınızın güvenli kalmasını sağlıyor. Yani siber güvenlik için önce yazılım güncellemelerini yapmanız gerekir.