icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Artık veriler arşivlerde değil, dijital ortamda saklanıyor. Hem kişisel olarak hem de firmalar tüm verilerini çok daha kolay ve konforlu bir yöntem olan dijital ortamda saklamayı tercih ediyor. Ancak bu durum her ne kadar hayatı kolaylaştırıyor olsa da elbette beraberinde bazı sıkıntıları da getirebiliyor. Bu sıkıntıların başında veri kayıpları geliyor ve devreye profesyonel veri kurtarma firmaları giriyor. 

Veri kaybı yaşandığında pek çok kişi soruna kendi yöntemleriyle müdahale etmeye çalışıyor. Ancak bu durum aslında verilerin kurtarılabilir olmasına karşın kurtarılma olasılıklarını düşürüyor. Bilgisayar, hard disk, sd kart ya da USB gibi çeşitli cihaz ve aygıtlarda veri kaybı yaşandığında, veriler yanlışlıkla silindiğinde ya da format atıldığında hiçbir müdahalede bulunmamak gerekir. 


Veri Kaybı Yaşandığında Ne Yapmalı?

İlk adım olarak profesyonel bir veri kurtarma firması ile iletişime geçilmesi lazım. Sonrasında veri kaybının meydana geldiği cihaz ya da aygıtın yolda zarar görmeyecek bir şekilde paketlenerek bu veri kurtarma firmasına ulaştırılması gerekir.  Özellikle verileriniz önemliyse gelişigüzel teknikler ile müdahale etmek yerine mutlaka bir veri kurtarma merkeziyle irtibata geçmelisiniz. 

Özel teknikler, veri kurtarma için geliştirilmiş çeşitli yazılımlar kullanılarak gerekli müdahale deneyimli ekipler tarafından gerçekleştiriliyor. GOLD DATA olarak sizlere en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Her türlü cihaz ve aygıt üzerine veri kurtarma çalışmalarımızı çok kısa bir süre içerisinde tamamlıyoruz.