icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kaybı yaşadığınızı anladığınız anda ilk olarak aklınızdan geçen, bu kaybın size ne kadarlık bir fatura şeklinde yansıyacağı olur. Elbette merak ettiğiniz bu sorunun yanıtı net ve sabit bir rakamdan oluşmuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi veri kurtarma fiyatları son derece farklı rakamlardan oluşuyor. Bunun nedenlerine kısaca göz atabiliriz. Bu sayede neden söz konusu rakamların birbirinden bu denli farklı olacağına dair bir fikriniz olacaktır. 

Öncelikle veri kurtarma çalışmalarında tek bir tekniğin uygulanmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü veri kayıpları virüsler nedeniyle olabildiği gibi hedef odaklı siber saldırılar nedeniyle de gerçekleşebiliyor. Verinin depolandığı aygıtta oluşan yazılımsal veya  donanımsal bir sorundan oluşabiliyor. Öncelikle veri kurtarma firması tarafından yapılan analiz ile veri kaybının neden gerçekleştiğinin belirlenmesi gerekiyor. Bu analiz veri kurtarma fiyatları noktasında da belirleyici oluyor. 

Ardından ise nasıl bir çalışma ile verinin kurtarılacağının planlaması gerçekleştiriliyor. Burada maliyeti etkileyen en önemli faktörlerden biride işlem için ön görülen tahmini işlem süresidir.  

Örnek vermek gerekirse, aynı arıza tipinde aynı marka model iki sabit diskte  maliyetler çok farklı çıkabiliyor. Nedeni ise disk kapağı açıldığında teknisyenlerin disklerden birinin plakalarında tahribat oluştuğunu tespit etmesi ve bu yüzden daha uzun bir işlem süresi tespit etmesi olabiliyor. 


En Uygun Veri Kurtarma Fiyatları 

Özellikle ülkemizde telefon ile fiyat alma kültürünün yerleşmiş olmasından dolayı bu konuyu istismara açık hale getiren çeşitli firmalar ortaya çıkabiliyor. Telefonla verdiği fiyatın ürün eline ulaştıktan sonra çeşitli bahanelerle çok çok üstünde maliyet çıkarıldığı üzülerek duyuyoruz.  Şunun altını çizmekte fayda var. Size telefonla henüz görmediği analizi yapmadığı ürün için kesin maliyet ve data kurtarma garantisi veren firmalara itibar etmeyiniz.  

GOLD DATA olarak size vereceğimiz tek garanti olabilecek en uygun maliyet ile maximum veri kurtarma oranını sağlayacağımız olacaktır.  Müşteri ister bireysel olsun, ister kurumsal olsun kurtarılacak datanın mahiyeti kapasitesine bakılmaksızın biz en uygun en ucuz veri kurtarma teklifini sunacağız 

Bknz: Fiyat Politikası :  https://www.goldverikurtarma.com/fiyat-politikasi

 

Veri kaybı yaşandığında, amatör bir firmaya cihazı ya da aygıtı ulaştırdığınızı düşünelim. Firma yanlış yöntemle ya da başarısız bir girişim ile verilere müdahale ettiğinde verilerin çok az oranda kurtarılmasını sağlayabilir. Oysa profesyonel bir firma söz konusu verilerin neredeyse tamamını kurtarabilecek donanım, bilgi ve profesyonelliğe sahiptir. 

Ancak amatör ya da başarısız bir firma tarafından yapılan bu müdahale nedeniyle, artık kalan verilere ulaşmak, profesyonel bir firma için de imkânsız bir hal alır. Özetlemek gerekirse, örneğin bir hard diskte veri kaybı meydana geldiğinde, aynı hard diske veri kurtarma amacıyla defalarca müdahale yapılamaz. Yapıldığında başarılı bir çalışmanın gerçekleştirilmesi olasılığı çok düşüktür. 

Risk almayın, GOLD DATA sizin için burada.