icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

HP sunucular, pek çok kişi tarafından talep edilen ve yoğun bir şekilde kullanılan sunucular arasında listenin en başlarında yer almaktadır. Sunucuların tamamında yaşanabilecek olan yazılımsal, fiziksel ve tamamen doğal arızalanmaların tamamı HP sunucularda da yaşanmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilecek bu olumsuz durumlarda sunucularınız üzerinde yer alan verilere ulaşamayacak hale gelebilirsiniz.

Verilerin kaybolması ve erişilemeyecek hale gelmesi çoğu zaman hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük problemlerin yaşanmasına sebep olabilecek bir durumdur. Verilerinizin geri getirilme işlemini kendiniz denediğiniz takdirde en ufak bir yanlış girişiminiz sonucunda HP sunucularınızın içinde yer alan verilerinizin tamamını silebilirsiniz.

veri kurtarma

Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma işlemi dikkat ve titizlik isteyen bir iştir. Arıza yapan sunucunun öncelikle hangi sebepten dolayı arızalandığı tespit edilmelidir. Tespit çalışmaları yapıldıktan sonra gerekli görülen veri kurtarma işlemlerine geçilir. Yazılım kullanarak deneyeceğiniz veri kurtarma işlemlerinin hiçbir garantisi olmamak ile birlikte verilerinizin tamamen ortadan kaybolması gibi bir risk söz konusudur.

Bu konuda profesyonel bir destek aldığınız takdirde başarı oranları yüksek ve güvenilir şekilde sunucunuza ait verilerinizi tekrar kullanabileceğiniz şekilde geriye kazanabilirsiniz. Başarı yüzdesi fazlasıyla yüksek olarak verilen sunucu veri kurtarma işlemleri aynı zamanda hızlı bir şekilde gerçekleşeceği için zamandan da kazanmış olursunuz. Sunucularınızın hayati önem taşıyan verileriniz riske atmak yerine mutlaka profesyonel destek almayı düşünmelisiniz.

MySQL verileri nasıl kurtarılır yazımızda MySQL verilerinin kurtarılması konusundaki püf noktalarını sizlerle paylaştık.