icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

SSD yani katı hal sürücüleri, hızlarıyla ve avantajlarıyla kısa sürede sabit disklerin yerini almıştır. Oldukça kullanışlı olmaları bu sistemleri ön plana çıkarmıştır. Fakat SSD kullanırken yaşama ihtimaliniz olan en büyük sorun verilerin silinmesidir. Her ne kadar oldukça güvenilir olsalar da, belirli sıkıntılara bağlı olarak SSD içerisindeki verilerinizi kaybedebilirsiniz.
Gigabyte SSD Kurtarma

SSD veri kurtarma işlemi sayesinde, son derece önemli olan datalarınızı yeniden elde edebilirsiniz. Fakat bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini unutmamalısınız. İnternette gördüğünüz kurtarma videolarına itibar ederek gerçekleştireceğiniz işlemler sebebiyle verilerinizi geri dönülmez biçimde kaybedebilirsiniz. Bu sebeple, SSD içerisinde verileriniz silindiği anda panik yapmadan bu işin uzmanlarıyla bağlantı kurmanız daha faydalı olacaktır.

Yaygın SSD Sorunları

Sabit diskten daha güvenilir olsa dahi, SSD’ler size birçok farklı sorun yaşatabilir. Bu sorunların tamamı verilerinizin kaybolmasına neden olacaktır. Yaşadığı herhangi bir sorunda SSD bellekler, bozulmadan önce kullanıcıya belirli sinyaller vermektedir. Yavaş okuma ve yazma gibi sorunlar yaşıyorsanız, SSD size bir şeylerin yanlış gittiğini anlatmaya çalışıyordur. Eğer bu tip bir sorunla karşı karşıya kalırsanız, müdahale etmeniz gerekir. Müdahale etmediğiniz sürece yavaşlama sorunları giderek artacaktır. Bu durumda SSD bozulabilir ve verilerinizi kaybedebilirsiniz.

SSD’lerde en fazla yaşanan sorunlardan biri yazılım ve algoritma hatalarıdır. Bunun yanı sıra chip arızası, elektrik kart arızası gibi fiziksel sorunlar da ortaya çıkabilir. Elektrik hattındaki yüksek ve alçak voltaj dalgalanmaları da sorunlara neden olabilmektedir. Yine bad sector hatası sık görülen bir diğer sorundur. Bu sorunlar sebebiyle hard disk içerisindeki verilerinizi birdenbire kaybedebilirsiniz.

SSD’lerde Veri Nasıl Kurtarılır?

Hard disklerde, tıpkı bilgisayarın diğer parçaları gibi oldukça hassas donanımlardır. Bu hassasiyet, kullanıcı hatalarına da bağlı olarak birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda verileriniz birdenbire ortadan kaybolabilir. Böylesi bir durumda ise verilerinizi yeniden kurtarmanız gerekir. Veri kurtarma işlemlerinin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle sorunun tespit edilmesi gerekir. Sorun fiziksel bir darbe sonucu, virüs saldırısından kaynaklı ya da yazılımsal birçok başkaca nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. SSD’nin içerisindeki veriyi kurtarmak istiyorsanız öncelikle sorunun kaynağını bilmelisiniz. Veri kurtarma işlemleri her yöntem için tek bir reçeteye sahip değildir.

Örnek vermek gerekirse SSD depolama aygıtları yüksek bir yerden düşebilir, darbe alabilir, aşırı sıcak nedeniyle fiziksel sorunlar yaşayabilir. Bu gibi durumlarda hard diskten anlamayanların müdahale etmesi, sorunu ancak daha karmaşık bir hale getirecektir. Eğer sorun fiziksel bir nedene dayanıyorsa hemen bir uzmanla görüşmeniz ve hard diskinizdeki verileri kurtarması için incelemeye almasını talep etmelisiniz.

SSD aygıtlarındaki yaygın sorunlardan biri de kart devresinin voltaja bağlı olarak arızalanmasıdır. Bu gibi durumlarda da amatörlerce yapılan müdahaleler genellikle daha olumsuz durumlar doğurmaktadır. Çip kart devresinin sökülmesi gibi işlemlerin uygun laboratuvar şartlarında, deneyimli uzmanlarca yapılması gerekir.

Eğer siz de böylesi sorunlarla karşılaştıysanız, bizi hemen arayarak hard diskinizdeki verileri kurtarma noktasında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ev şartlarında yapacağınız hatalı bir uygulama, durumu daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Unutmamalısınız bu aygıtlar son derece hassastır. Bu sebeple fiziksel bir sorunda müdahale etmekten kaçınmalısınız.

Gigabyte SSD Kurtarma

Gigabyte SSD veri kurtarma nasıl yapılır sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Bu cihaz, oldukça kompleks olmasının yanı sıra aynı zamanda hassastır. Bu sebeple öncelikle sorunun ne olduğu bulunmalıdır. Sorun tespitinin yalnızca gözlemle yapılması oldukça zordur. Bu anlamda Gigabyte SSD kurtarma için özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde detaylı bir analiz ortaya konur.

Yapılan bu analizlerin ardından sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu tespit edilir. Eğer sorun donanımdan kaynaklanıyorsa, özel cihazlarla donatılmış laboratuvarlar, ince bir işçilik gerekir. Gigabyte SSD aygıtını tek başınıza açmaya çalışır ve donanımsal olarak müdahalede bulunursanız, muhtemelen verilerinizi geri getirmek çok daha zor bir hal alacaktır. Amatörlerce yapılan müdahaleler genel olarak ters tepmektedir. Bu sebeple Gigabyte SSD aygıtınızda bir sorun varsa, hemen bir uzmanla iletişime geçmelisiniz.

Gold Data Veri kurtarma olarak Gigabyte SSD kurtarma işlemlerinizi, modern laboratuvar ortamımızda, alanında deneyimli ve uzman personelimizle gerçekleştiriyoruz. Yapmanız gereken tek şey, hard diskinizi özenle paketleyerek bize göndermeniz. SSD veri kurtarma hizmeti almak için bizimle hemen iletişime geçebilir, detaylı bilgiye ulaşabilir ve avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.