icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Başta cep telefonları olmak üzere pek çok farklı cihaz ses kaydı yapabilme özelliğine sahip oluyor. Bu ses kayıtları kimi zaman sanılandan çok daha fazla önem kazanabiliyor.  Bu nedenle ses kayıtlarının yanlışlıkla silinmesi ya da herhangi bir müdahalede bulunmadığı halde ses kaydı dosyasına ulaşılamaması ciddi bir sıkıntı da yaratabiliyor. Böyle bir durum yaşadığınızda silinen ses kaydı nasıl geri getirilir şeklinde bir sorunun yanıtını arayabilirsiniz.

Silinen Ses Dosyası Nasıl Kurtarılır?

İnternette ses kayıtlarının silinmesi durumunda  izlemeniz gereken yollar ve benzeri başlıklar altında aktarılan onlarca farklı içeriğe ulaşabilirsiniz.  Bu içeriklerde pek çok farklı bilgi ya da yöntemden söz edilebiliyor ancak bu yöntemlerin doğru olduğuna dair net bir bilgi veremeyiz. Özellikle bazı programları bilgisayarınıza indirmeniz ve kurulumunu yapmanız durumunda ses dosyalarını geri geleceğine dair iddialarda bulunan programların veri kurtarma çalışması yapmanız için yeterli olmadığını belirtmemiz gerekir.

Elbette bu tür programların tamamının virüslü olduğundan asla söz edemeyiz ancak  virüslü olan programlarında bu ve benzeri yöntemlerle yayıldığını unutmamanız gerekir. İnsanların ihtiyaç duyduğu çalışmayı yaptığı iddia edilen ve internetten ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu tür programların detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Programların kötü amaçlı yazılım içermediğinden emin olmalısınız.  Bununla birlikte söz konusu programları veri kurtarma çalışması yapmanızı sağlayıp sağlamayacağı da muamma…

Silinen Ses Kaydını Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Öncelikle bilinmesi gereken unsur veri kurtarmanın profesyonel bir çalışma, bilgi ve deneyim gerektirdiğidir.  İnternetten edilen bazı programlar ile veri kurtarma çalışması yapmanız olanaksız.  Silinen bir ses dosyası kaydını yeniden geri getirmeniz de bir o kadar olanaksızdır. Bunu yerine profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmeniz ve sorundan söz etmeniz gerekiyor.

Gold Data olarak her türlü cihaz ve aygıt üzerinden silinen dosyaları geri getirebiliyor ve başarılı bir veri kurtarma çalışması yapabiliyoruz. Bu nedenle söz konusu problemi yaşadığınızda zaman kaybetmeden müşteri hizmetleri merkezimizi aramanız en doğru seçenek olacaktır.  Bu sayede yapmanız gerekenleri sizlere adım adım aktarabilir ve cihaz ya da aygıtın tarafımıza ulaştırmanızı da sağlayabiliriz.