icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarda excel dosyası üzerinde bir işlem yaparken yanlışlıkla yanlış tuşa basmanız, o sırada elektrik kesintisi meydana gelmesi ya da virüs gibi nedenlerle dosyanın bir anda silinmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda silinmiş excel dosyası kurtarma işlemi için hangi yöntemi uygulamanız gerektiğini merak edersiniz. 

Birtakım düzenlemeler ile bunun önüne geçebilirsiniz. Merak edilen excel dosyası nasıl kurtarılır konusunda birtakım uygulamalar vardır. Sizin hatanız ya da teknik bir hata olarak silinen excel dosyasını kurtarma ya da nasıl kurtarılır konusunda aşağıdaki tekniklerden bazılarını deneyebilir, deneyimleyerek silinmiş bir excel belgesini geri kurtarabilirsiniz.

Eğer Excel belgeniz silindiyse ve ulaşamıyorsanız, öncelikle bilgisayarın üzerinde olabildiğince az işlem yaparak dosya sistemi kullanımı askıya almalısınız. Bu sayede silinmiş dosyalarının üzerine daha az işlem yazımı yaparak herhangi bir silinen dosyaya erişim ihtimali varsa bunun geri gelmesini sağlamak da mümkün olur. Bir başka açıdan değerlendirildiğinde de Office tarafından kaydedilen dosyalar, otomatik olarak kaydetme özelliğinde çalışmaktadır. Bu sayede tüm yaptığınız değişiklikler aynı dakikalar içerisinde kayıt altında tutulur. Bu sayede excel belgelerinizin bir ihtimal kurtarılması şansı da bulunur. 

Eğer silinen Excel dosyası, kayıtlara girmediyse ya da geri dönüşüm kutusunda bulma şansınız vardır, deneyebilirsiniz. Hiçbirinde silinen dosyaları bulamıyorsanız o halde veri kurtarma programları aracılığıyla işlem başlatabilirsiniz. Excel veri kurtarma yazılımı kullanabilirsiniz. Excel dosyasını kurtarmanın çok yolu olsa da aralarında en sağlıklı yöntem bu şekilde olacaktır.

Silinmiş bir excel dosyasını kurtarmak istiyorsanız öncelikle bilgisayarın kullanımını durdurup herhangi bir işlem yapmadan profosyonel destek almak için laboratuvarımızı arayabilirsiniz. Sizi en doğru şekilde yönlendirecek ve yardımcı olmaya çalışacağız.

Excel Dosyası Nasıl Kurtarılır? 

Excel dosyalarıda diğer tüm dosya türleri gibi diske kaydolurken kendine has benzersiz ve standard bir başlangıç ve bitiş kodu ile yazılır. Kurtarma yapılırken sektörler tek tek incelenerek bu benzersiz kod ile başlayıp biten tüm sektörler bulunur ve excel dosyalarına ulaşılmaya çalışılır.  Son kullanıcılar için bu işlemi yapmak mümkün değildir. Bu yüzden ya internetten buldukları programlara yönelirler ya da profesyonel destek alırlar. Doğru olan profesyonel destek almaktır. Keza internetten bulduğunuz yazılımların kurtarma şansı olduğu kadar telefasi mümkün olmayan hasarlarda yol açabilir. 

Elbette bilginiz dahilinde de çok az da olsa şansınızla beraber kurtarılan dosyaların veri kurtarma programlarıyla bulunabileceğini unutmayın. İş yerine ait belgeleri kurtarmalarında doğru uygulamalar ile Excel dosyasının nasıl kurtarılacağı konusunda en iyi yazılımları deneme şansınız vardır.

Yeterli seviyede bilgi sahibi olunmadığında ise excel dosyalarını kurtarmak ana hedef olduğunda, üzerlerine veri yazılmadan doğru uygulamalar ile en iyi şekilde veri kurtarma hizmeti veren firmalar aracılığıyla destek ve bilgi alabilirsiniz. Excel dosyalarını bilgisayardan silinmiş olsa dahi kurtarma riski ve ihtimallerine göre çalışmalar sağlarlar. Excel belgelerinde dosya türlerini bilerek uygun seçim ve teknikler uygulanırken, en iyi şekilde veri kurtrama çalışmalarında Gold Data olarak bizimle çalışabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde verilerinizin kurtarılma ihtimallerini yok etmemek adına, excel dosyası kurtarma için yapacağınız çalışmalarda yaşanacak tüm olumsuzluklar dosyanın kurtarılmasına birer engel olacağını da unutmayın. İşte bu yüzden veri kaybı yaşadığınız andan itibaren laboratuvarımıza ulaşırsanız sizleri en doğru şekilde yönlendirecek teknisyenlerimiz ile görüşme şansınız vardır. Merak ettiğiniz tüm konularda, sormak istediğiniz tüm sorularınıza telefon veya web sitemiz üzerinden iletişim sayfamızı kullanarak ulaşabilirsiniz. Sahip olacağınız tüm bilgilerle beraber Microsoft Office tarafında sadece Excel değil tüm dosyaların kurtarılması konusunda bizden profesyonel bilgi, destek ve hizmet alabilirsiniz.