icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayarda excel dosyası üzerinde bir işlem yaparken yanlışlıkla yanlış tuşa basmanız, o sırada elektrik kesintisi meydana gelmesi ya da virüs gibi nedenlerle dosyanın bir anda silinmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda silinmiş excel dosyası kurtarma işlemi için hangi yöntemi uygulamanız gerektiğini merak edersiniz. 

Silinmiş bir excel dosyasını kurtarmak istiyorsanız öncelikle bilgisayarın kullanımını durdurup herhangi bir işlem yapmadan profosyonel destek almak için laboratuvarımızı arayabilirsiniz. Sizi en doğru şekilde yönlendirecek ve yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Excel Dosyası Nasıl Kurtarılır? 

Excel dosyalarıda diğer tüm dosya türleri gibi  diske kaydolurken kendine has benzersiz ve standard bir başlangıç ve bitiş kodu ile yazılır.   Kurtarma yapılırken sektörler tek tek incelenerek bu benzersiz kod ile başlayıp biten tüm sektörler bulunur ve excel dosyalarına ulaşılmaya çalışılır.  Son kullanıcılar için bu işlemi yapmak mümkün değildir. Bu yüzden ya internetten buldukları programlara yönelirler ya da profesyonel  destek alırlar. Doğru olan profesyonel destek almaktır. Keza internetten bulduğunuz yazılımların kurtarma şansı olduğu kadar telefasi mümkün olmayan hasarlarada yol açabilir. 

İşte bu yüzden veri kaybı yaşadığınız andan itibaren laboratuvarımıza ulaşırsanız sizleri en doğru şekilde yönlendirecek teknisyenlerimiz ile görüşme şansınız vardır.Sizi Arayalım