icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Çeşitli nedenlerle bilgisayarınıza format atmanız gerekebilir. Bu durumda önceden bir hazırlık yapmamış olmanız halinde bilgisayarınızda kayıtlı olan tüm veriler silinecektir. Genellikle format atılan bilgisayardan fotoğraf kurtarma yönünde araştırmalar internet üzerinden yapılıyor. Bilgisayarın C ve D sürücüsünde yer alan verilerin silinmesi durumunda uygulanacak herhangi bir yöntemin başarılı sonuç doğurması beklentisine girmeyin. 

Halihazırda format atılan bilgisayardan fotoğraf kurtarma içerikli bazı uygulamaların mevcut olduğu biliniyor. Ancak bu uygulamaların çok yüksek bir başarı grafiği sergilemediği bilgisini sizlere aktaralım. Aksine bilgisayar sistemine zarar da verebilen bazı programlar da bulunuyor. Çok sayıda kişi internetten indirdiği bu programları yükleyerek silinen fotoğrafları geri getirme çabasında bulunabiliyor. 


Bilgisayardan Fotoğraf Kurtarmanın Yolu

Bu çabaların çoğu zaman sonuçsuz kaldığı da bilinenler arasında. Peki, ne yapmak gerekiyor? Şayet silinen fotoğrafların kurtarılmasını istiyorsanız derhal bir veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bilgisayarınıza hiçbir müdahalede bulunmamanız halinde silinen fotoğrafların kurtarılma olasılığının da çok yüksek olacağını unutmayın. Bilgisayarınıza farklı açılardan zarar verme olasılığınız da çok yüksek. 

Ancak gelişigüzel müdahaleler veri kurtarma merkezlerinde yapılan çalışmaların da fotoğrafları geri getirmeyi zorlaştırdığı hatta bazen imkansız kıldığını da aklınızda bulundurun. Sadece format atma değil farklı nedenlerle de silinen herhangi bir verinin kurtarılması ancak profesyonel bir çalışma ile mümkün olabilir. Bu noktada firmamızdan yardım alabilir ve fotoğrafların kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.