icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

azen virüs bulaşması nedeniyle endişeye kapılarak bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Kimi durumlarda formatı bilinçli ve programı bir şekilde atarsınız ancak içerisindeki bazı dosyaları öncesinde aktarmayı unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda formatla silinen dosyalar geri gelir mi sorusunun yanıtını aramanız gerekecek. Genellikle bu arama internette yapılıyor. Yapılan aramalarda ise çok sayıda yanıltıcı bilgiye ulaşmak mümkün. 

Çok sayıda içerikte bazı programların kurulması halinde formata bağlı olarak silinen dosyaların kurtarılabileceği belirtiliyor. Ancak formatla silinen dosyalar geri gelir mi sorusunun yanıtı aslında bu değil. Maalesef silinen dosyaların amatörce hazırlanmış olan bazı programları kullanarak yeniden getirilmesi pek mümkün olmaz.

Programla Silinen Dosyalar Geri Getirilir mi?

Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz ve içeriğinin ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz programlar bilgisayarınızda çok ciddi sorunlara neden olabilir. Format nedeniyle silinen bir dosyanın daha profesyonel bir çalışma ile kurtarılması mümkün olacakken imkansız bir hal dahi alabilir. Bu nedenle asla ne olduğunu bilmediğiniz programları internette okuduğunuz birkaç içeriğe güvenerek bilgisayarınıza indirmeyin ve kurulumunu yapmayın. 

Format attığınız bilgisayardaki silinen dosyalar eğer sizin için önemliyse mutlaka veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Bu dosyalar ancak profesyonel bir şekilde yapılabilecek bir veri kurtarma çalışması ile kurtarılabilir. Aksi halde dosyalarınıza kalıcı zararlar verebilirsiniz be bu durumda profesyonel bir çalışma ile de kurtarılmaları mümkün olmayabilir. Daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.