icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Fiziksel sunucular kısaca, sanal sunuculardan daha farklı çalışma prensibine sahip olan ve donanım paylaşımına ihtiyaç duymadan özel sunucu satışı yapmakta olan firmalardan kiralayabileceğiniz sunucu tipleridir. Fiziksel sunucu, tamamen Hosting firmaları tarafından yönetilen donanımlar vasıtasıyla sizlere ulaştırılır. Hosting paketlerinden satın aldığınız takdirde bağlı olduğunuz sunucuya bu sebepten dolayı pek çok site bağlı olmaktadır.

Sunucuya bağlı olan sitelerin sayısının artması ise bazı durumlarda ufak tefek sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Bu tür durumlarda çalışmış olduğunuz Hosting firması ile iletişime geçmeli, mümkün ise daha profesyonel bir fiziksel sunucu hizmeti almalısınız. Fiziksel sunucu hizmeti vermekte olan firmalar sizlere donanım seçeneklerini ve kiralama ücretlerini sunarlar, böylelikle ihtiyacınız olan donanım firma tarafından size sağlanmış olur.

fiziksel sunucu


Fiziksel Sunucu Avantajları Nelerdir?

Üzerinde çalışmış olduğunuz projeyi paylaşımlı sunucularda barındırdığınız zaman az önce bahsetmiş olduğumuz trafik akışı sıkıntıları ile karşılaşabilirsiniz. Fakat fiziksel sunucu kiralarsanız paylaşımlı sunucularda faydalanamadığınız yazılımları kullanabilir ve bu durumun oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Hızlı şekilde ilerleyen ve anlık trafiğinizin yoğun olduğu anlarda sitelerinize VDS yetmeyeceği için fiziksel sunucu en iyi çözüm olacaktır. Sitenizin uğramış olduğu tehlikeli saldırılar da normal Hosting paketleri tarafından karşılanmayacağı için fiziksel bir sunucu kullanmanız istediğiniz IP adresini engelleyebilme imkanını size sağlamaktadır.

Fiziksel sunucu kullanırken kontrol mekanizmaları tamamen sizin elinizde olmaktadır. İstediğiniz tüm işletim sistemlerini ve yönetim panellerini sisteme yükleyerek kullanabilirsiniz.

Veri neden kaybolur yazımızda verilerin kaybolmasındaki en temel sebepleri ve çözüm yöntemlerini sizlerle paylaştık.


Sizi Arayalım