icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son günlerde veri kurtarma çalışmalarına daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlandı. Gerek siber saldırılar nedeniyle verilere erişememe gerekse donanımsal bazı sorunlar bozuk ssd veri kurtarma hizmetlerini de gündeme getirdi. Peki, SSD kartta veri kayıpları en çok hangi faktörlerden kaynaklanıyor? Yapılan araştırmalara göre SSD kartta veri kaybı en çok 4 faktöre bağlı olarak ortaya çıkıyor. 

Bunların ilki sürücünün fiziksel açıdan zarar görmüş olmasıdır. Son birkaç yıl içerisinde bozuk ssd veri kurtarma çalışmalarından en çok fiziksel hasar nedeniyle faydalanılıyor. Bir diğer neden ise ayarların yanlış yapılması oluyor. Bazı kullanıcılar kullanım esnasında hata yaparak verilere ulaşmayı engelleyebiliyor. Bu sorunlar kullanıcı hatalarından kaynaklanıyor. Üçüncü neden ise virüs saldırıları oluyor. 


Profesyonel Veri Kurtarma Firmasından Yardım Alın

Siber saldırılar verileri silebiliyor ya da erişimi engelleyebiliyor. Bu nedenle SSD veri kurtarma hizmetlerinden faydalanılmasına ihtiyaç duyulabiliyor. Son olarak şarj problemi gibi bazı donanımsal sorunlar nedeniyle veri kaybı yaşanıyor olmasıdır.  Hangi nedenden kaynaklanıyor olursa olsun, veri kaybı yaşandığında mutlaka profesyonel bir firmadan yardım alınması gerekir. 

Kullanıcıların verilere erişemediklerini anladıklarında kendi yöntemleri ile sorunu çözmeye çalışmaları, çok daha fazla oranda veri kaybı yaşanmasına neden olabiliyor. Hatta mevcut verilerin dahi silinmesine sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle veri kurtarma alanında uzmanlaşmış olan isimler kullanıcıları uyarıyor. Veri erişimi engellendiğinde hiçbir müdahalede bulunmadan veri kurtarma merkezi ile iletişime geçilmesi gerekiyor.