icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Dünyanın en büyük disk üreticilerinden Western Digital’in taşınabilir depolama ürünleri ailesindeki yeni ürünü My Passport Pro  gerek performansı, gerek güvenliği vede RAID kullanımı ile göz kamaştırıyor.

mypassport pro

Western Digital’in bu yeni ürünü Raid özelliğine sahip dünyanın ilk tak çıkar depolama ürünü.  2 TB ve 4 TB’lık iki ayrı model ile satışa sunulan bu ürün büyük depolama ihtiyaçlarını yüksek performans ve rekor hızda yapma şansı sağlıyor. Harici enerji bağlantısına ihtiyaç duymadan USB üzerinden çalıştırılabilmesi ürünün kullanımını oldukça kolaylaştırmış.

WD ürünün kablosunda yüksek direnç koruması ekleyerek elektriksel arızalarda veri kayıplarının büyük bir ölçüde önüne geçmiş.

WD Resmi internet sitesinden bildirdiği rakamlara göre ürün 233 MB/Sn ile muthiş bir aktarım hızı sağlıyor.

Maksimum hız ve kapasite için RAID  O ile gönderilen ürün herhangi bir ayar ve kurulum yapma gerekmeksizin anında kullanılabilir durumdadır.

 mypassport pro

İki kat güvenli depolama yapmak isteyen kullanıcılar ise ürün ile birlikte gelen yazılım ile cihazı RAID-I seviyesine alarak maximum güvenlik sağlayabiliyorlar. Bu ayarlar ve kurulum için herhangi bir uzmanlık gerekmemesi ürünün kullanımı oldukça kolaylaştırıyor.

Son olarak ürün 3 yıl garanti ile satışa sunulmakta.  Türkiye’de elektronik mağazalarında fiyatının 1400 TL den başlamakta olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kingston Hyperx Predator 1 Tb Flash Bellek - Veri Kurtarma yazımızda Kingston Hyperx Predator flash bellekler üzerindeki çalışmalarımızı sizlere anlattık.