icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kurtarma çalışmaları, günümüzün en önemli süreçlerinden biri olmaktadır. Günümüz teknolojisiyle beraber artık tüm veriler, fiziki değil sanal ortamlarda, çeşitli hard disk türü disklere yazılmakta ve saklanmaktadır. Dolayısıyla verinin önemi ve saklanma süreciyle ilgili olarak da sanal ortamlar, bilgisayarlar önemli yapılar olarak bilinmektedir. Herhangi bir veri kaybı durumuna dahi yer verilmemesi gerek yapılandırmaların kurulması önemli olmaktadır. Günümüzde hard diskten doğrudan veri kurtarma noktasında çalışmalar sağlayan, en iyi hizmeti veren birbirinden farklı veri kurtarma merkezi bulunmaktadır.

Son derece güçlü bir seviyede başarı oranı yakalayan, verilerinizin herhangi bir nedenden dolayı kaybolması ya da yok olmasına izin vermemek üzere kurulmuş bu merkezlerde en iyi şekilde hizmet alabilir, kaliteli bir süreç işleterek önemli verilerinizin kaybolmasıyla ilgili hiçbir aksilik yaşamadan siz de verileri geri getirmeyi başarabilirsiniz. 

Veri Kurtarma Nedir? 

Bilgisayar ortamında saklı olan fotoğraf, video, dosya, klasör ya da benzer niteliklerde birbirinden farklı türlere sahip dosyaların herhangi bir nedenden dolayı kaybolması insanları bir anda şaşırtan ve bir anda yerle bir neden durumlar olabilir. İş için önemli olan PDF dosyalarınızdan tutun da birçok sunum çalışmasına kadar verilerinizi depoladığınız yer harici diskten olunca, bu disk içerisinden verileri en uygun şartlarda kurtarmak da önemli bir durum olmaktadır. Verileri geri getirmek için yapılabilir birçok ücretli veya ücretsiz çözümler bulunmaktadır.

Veri kurtarma süreci de işte bu şekilde başlamaktadır. Bulduğunuz çözümler hakkında veri kurtarma işlemlerinizi yapabileceğiniz birçok yöntem olsa da, her birini denemek kaybolan verilerinizi geri getirme noktasında daha da zorlaştırıcı bir durumu meydana getirir. Bu sebeple verilerinizi kurtarmaya dayalı herhangi bir sebepten dolayı oluşacak hasar, herhangi bir veri kaybı sürecinizde en iyi hizmeti veren veri kurtarma merkezi bularak, doğru hizmet alıp harddisk veri kurtarma süreçlerinden faydalanabilirsiniz.

Genel olarak iş için önemli olan verileriniz ya da kişisel bilgilerinizi kurtarma noktasında faydalanacağınız iyi veri kurtarma firmalarının sağladığı hizmetlerden birçoğunu internette ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Ancak bu çözümler beklediğiniz kadar niteliğe sahip ya da kapsamlı çözümler olamayacağı için veri kurtarma merkezi olarak hizmet sunan, disk veri kurtarma çözümleriyle en iyi hizmeti sağlayacak firmalarla çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Veri Kurtarma Merkezleri Nasıl Çalışır? 

Yaşamış olduğunuz problemlere dair en uygun çözümü yaratabilmek adına tüm veri kaybetme sürecinizle ilgili sorunu dinlemek isteyen ve buna göre çözüm üretebilecek kapasiteye sahip olan firmalar, günümüzde veri kurtarma merkezleri olarak hizmet vermektedir. Veri kurtarma hizmetleri arasında NAS disklerden tutun da RAID yapılı disklere kadar, hard disk türünden SSD disklere kadar birçok açıdan çeşitli disklerinizin en iyi şekilde verileri kurtarma noktasında hizmet vermektedir.

Bilgisayarlarda depolama amaçlı olarak raid sistemlerin bulunduğu ya da SSD solit state disk olarak tanımlanan hızlı veri okuma ve yazma işlevi gören disklerde kaybolan verilerinizi kurtarma işlemi için başvuracağınız veri kurtarma merkezleriyle beraber doğru ve en iyi şekilde işlem sürecinden faydalanabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde hard disk cihazlarınızda ömür dolması sebebiyle verileriniz artık okunmuyor oluşu, ani elektrik kesintisi ve yüksek voltajda elektrik gelmesi, işletim sisteminin çökmesi sonucunda ya da benzer sebeplerden dolayı oluşacak her türlü süreçlerde veri kurtarma hizmetleri önemli ölçüde ön plana çıkmaktadır.

Virüs Bulaşmış Bilgisayarlarda Veri Kurtarma 

Veri kurtarma merkezleri nasıl çalışır süreci içerisinde, doğrudan verilerinizi kurtarma adına yapılan çalışmalarda aynı zamanda virüs bulaşmış bilgisayarlarda da verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bu konuda yararlanabileceğiniz verilerinizi kurtarma noktasında en iyi firmalar eşliğinde doğru ve standardın üzerinde hizmet alabilir, normal süreç dışında olabildiğince disk üzerinde az işlem yapılarak virüsten arındırılan verilerinizin kurtarılması sağlanır.

Depolama cihazı olarak sadece bilgisayar, har disk, SSD ya da RAID veri kurtarma için sadece bu disklerle sınırlı değil cep telefonlarına dair veri kurtarma noktasında da faydalanabileceğiniz firmalar bulunmaktadır. Bu konuda yardımcı olacak doğru firmalara erişerek, en iyi hizmet ve fiyat bilgilerinden yararlanarak siz de kaliteli çözümler bulabilirsiniz. 

RAID Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Laboratuvar ortamında mühendis ekip tarafınca yapılan süreçlerin tamamında, fiziksel disk arızalarından tutun da her türlü sistemsel arızalara kadar birçok problemleri gidermek adına raid veri kurtarma noktasında hizmet veren bir veri kurtarma merkeziyle doğru çalışmalar sürdürebilirsiniz. 

Fiziksel bir darbe alması, diskinizin içinde tıkırtı sesleri geliyor olması ya da benzer şekilde tüm değerli dosyalarınız tehlikede, disk okuma – yazma hakkında sorun yaratıyorsa bu konuda RAID yapılı dosyalarınızın bulunduğu disklerden veri kurtarma aşamalarına geçiş sağlanabilir.

Günümüzde veri kurtarma noktasında RAID yapılar, genelde web sitelerin bulunduğu ya da bulut ortamda saklanan önemli dosyaların sunuculara yüklenerek bulunmasıyla beraber depolanan yapılardır. Buna göre içeriğindeki verilerde RAID yapılı disklerde gerçekten de önemli olmaktadır. Bunu bilen ve buna göre müdahalede bulunan firmalarla iş birliği ilerleterek hizmet alabilir ve gerçek veri kurtarma süreçlerinden en doğru şekilde siz de faydalanabilirsiniz. 

Arızalı disklerde yaşanan sorunlara karşı harddisk analizi, harddisk arıza tespiti, disk kurtarma ve veri teslimi gibi süreçlerden geçerek en doğru disk inceleme süreçleriniz başlatılarak verileriniz kurtarılıncaya kadar işlemeye devam eder. Disk inceleme ve arıza tespitiyle beraber kurtarma işlemleri yapılarak hem onarım hem de verilerinizi sağlıklı şekilde kurtarmalarınız tamamlanır.

Veri Kurtarma Hizmetleri

Son teknoloji cihazlarıyla birlikte veri kurtarma hizmetinin önem ve değerini firmalar arasında yer alan markalarla çalışarak sizlerde kaliteli bir süreç başlatabilirsiniz. Bu alanda her zaman profesyonel mühendislerin bulunduğu iş ortamı içerisinde hizmet alıyor olmanız, verilerinizin depolama cihazı içerisinden güvenle kurtarılacağının da işaretidir. Böylelikle en iyi şekilde yararlanabileceğiniz, faydalanabileceğiniz kurtarma işlemi süresi boyunca en doğru destek ve hizmetten faydalanabilir; kaliteli bir şekilde de uzman mühendislerle çalışmayı sürdürebilirsiniz.

Gold Data ile bu alanda en iyi veri kurtarma operasyonu ilerletebilir ve hizmet alabilirsiniz. Bilgisayar, hard disk, RAID sistemler, SSD diskler ya da benzer tüm disk yapılarından arındırılabilir şekilde hizmet, destek alabilirsiniz.