icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Küçük ebatları ve taşınabilir olmaları nedeniyle veri depolamaktan ziyade veri taşıma amacıyla kullanılan USB bellekler hemen her bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu aygıtlar arasında yer alıyor. Yeni modeller çok daha geniş hafıza kapasitesi sunduğundan artık fazla sayıda dosya yüklemek için de bu aygıtların kullanıldığını belirtebiliriz. Ancak her aygıt gibi USB bellerde de çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu durumda usb dosya kurtarma konusuna yoğunlaşmanız gayet doğal. 

USB bellekler her ne kadar sağlam görünseler de darbelere karşı en dayanıksız aygıtların başında geliyor. Sadece düşmesi dahi donanım arızası meydana gelmesi için yeterli olabilir. Aynı zamanda sıklıkla veri taşıma amacıyla kullanılması kötü amaçlı yazılımlara maruz kalma olasılıklarını da elbette arttırıyor. Dolayısıyla usb dosya kurtarma işlemleri tüm bu riskler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

USB Dosya Kurtarma Nasıl Yapılır?  

Çoğu zamanda biçimlendirme işleminin yapılması nedeniyle de flash bellerler içerisindeki verilere ulaşılamayabilir. Bu aygıtlardan veri kurtarma işleminin yapılması aşamasına geçilmeden önce kısa bir analiz çalışmasının yapılması gerekir. Bu analiz çalışmasında neden USB içerisindeki verilere ulaşılamadığı tespit ediliyor.

Sonrasında ise bu doğrultuda bir veri kurtarma planı hazırlanır ve uygulama aşamasına geçilir. Şayet virüs nedeniyle veriye ulaşılamıyorsa virüsü temizlemeye yönelik bir uygulama yapılabilir. En doğru müdahale ile en yüksek oranda veri kurtarma çalışmasının yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gold Data olarak her türlü USB modeli üzerinde bu çalışmayı yapabiliyoruz. 


RASTGELE