icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Kullanıcı hatası, donanım arızası, ani güç kesintileri, kötü amaçlı yazılımlar ve daha pek çok unsur ssd veri kaybını beraberinde getirebilir. Günümüzde ssd veri kaybı nedenlerinin başında yanlışlıkla verilerin silinmesi geliyor. Bu durumda panik içerisinde ssd silinen dosyaları geri getirme işlemlerinin peşine düşen kullanıcılar aslında kurtarılabilecek durumda olan verilere kalıcı olarak zarar verebiliyor. 

Öncelikle bilinmesi gereken unsur, böyle bir sorun yaşandığında paniğe kapılmamak gerektiğidir. Çünkü silinen bir verinin yeniden kullanılabilir olmasını sağlamak mümkün. Elbette ssd silinen dosyaları geri getirme noktasındaki başarı ya da verilerin ne kadarının geri getirilebileceği, hangi nedenle verinin silindiğine bağlı olarak değişebiliyor. Bu nedenle herhangi bir ssd veri kurtarma çalışması ile her daim aynı oranda başarı elde etmek mümkün olmayabilir.

 

Yanlışlıkla Silinen Verileri Geri Getirilir mi? 

Söz konusu ssd olduğunda veri kaybı nedenleri arasına başı çeken, verinin yanlışlıkla silinmesi oluyor. Yanlışlıkla silinen verilerin kurtarılması elbette mümkün. Ancak kullanıcıların yaygın şekilde yaptıkları bir hatadan da söz etmek gerekiyor. O da internetten edinilen bilgilerle ve indirilen yazılımlarla verilerin gelişigüzel bir şekilde kurtarılmaya çalışılmasıdır. 

İşte bu noktada verilere ciddi zararlar vermek söz konusu olabiliyor. Dolaysıyla aslında kurtarılabilecek bir durumda olan verilere erişim imkansız hale gelebiliyor. Oysa profesyonel veri kurtarma hizmetlerinden faydalanmak hiçbir veriye zarar vermeden kurtarılmasını da sağlayabilir. Gold Data olarak profesyonel ssd veri kurtarma hizmetleri veriyoruz.