icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe takip etmesi de oldukça güç bir hale geliyor. Özellikle depolama teknolojilerinde son 5 yılda büyük ilerlemeler ve yepyeni teknolojiler duyuruldu. Mümkün olduğunca bizde bu teknolojileri yakından takip etmeye çalışıyoruz. Geçen hafta yurt dışından İstanbul’a özel bir çekim için gelmiş bulunan ünlü bir fotograf sanatçası elindeki Flash diski laboratuvarımıza teslim ettiği zaman Kingston HyperX Predator ile tanışma fırsatı bulduk. Evet bu flash disk tam olarak 1 TB depolama alanına sahip. Üstelik USB 3.0 olmasına rağmen müthiş bir okuma/yazma performansına sahip.  240MB/S Okuma 160MB/S Yazma hızına sahip olan ürün gerçektende hem performans hem büyük depolama alanı hemde taşınabilirlik yönünden oldukça iyi bir ürün. Türkiye’de çok fazla yerde karşılaşamacağımız bu ürün yaklaşık 4000TL civarındaki fiyatı ile oldukça pahalı denebilir.Ürün 5 Yıl garanti ile satılmakta.

flash bellek
Veri kurtarma sektörü açısından ise yeni bir teknoloji olduğu söylenemez. Tahmin edebileceğiniz gibi Kingston SSD disklerde kullandığımız teknolojiyi  4 Katli yeni bir PCB ile sığdırmayı başarmış.
 
Tüm Kingston depolama ürünlerinde olduğu gibi bu ürün için Veri Kurtarma desteği laboratuvarımızda verilmeye başlanmıştır.

Son dönemlerin popüler depolama sistemi olan bulut sistemlerini, bir önceki yazımız olan bulut ne kadar güvenli yazımızda inceledik.

RASTGELE