icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarınızda mevcut olan dosyalar çeşitli virüslerin saldırıları nedeniyle farklı bir forma dönüşebilir. Bunlar arasında en yaygın olanı ise dosyanın uzantısının değişmesidir. Bilgisayara sızan bir virüs dosyaları encrypted uzantılı olarak değiştirebilir ve şifreleyebilir. Çok sık yaşanan bu sorunun ardından söz konusu dosyaya erişiminiz de elbette mümkün olmayacaktır. Bu noktada encrypted uzantılı dosya kurtarma arayışınız başlar. 

Bilgisayarları tehdit eden virüslerin encrypted uzantılı dosya kurtarma sorununa neden olması halinde genellikle internetten indirilen çeşitli programlar denenir. Dosyanın uzantısının yeniden değiştirilmesi ve şifresinin kaldırılması için maalesef çok daha profesyonel bir müdahale gerekiyor. Aksi halde dosyaya virüsün verdiği zarardan çok daha fazlasını verebilirsiniz. 


Encrypted Uzantılı Dosya Nasıl Kurtarılır? 

Dosyanın kurtarılabilmesi için öncelikle virüsün temizlenmesi gerekir. Çünkü virüs aktifken yapılabilecek herhangi bir müdahalenin başarılı bir sonuç verme olasılığı son derece düşük. Virüsün temizlenmesinin ardından dosya için en uygun veri kurtarma çalışmasının planlanması ve titizlikle uygulanması gerekiyor. Bu yöntem ile dosyanın kurtarılma olasılığı çok daha yüksek olacaktır. 

Ancak profesyonel bir merkezin tercih edilmesi gerektiğini de unutmayın. Gold Data olarak encrypted uzantılı dosya kurtarma çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz. Durumun farkına vardığınız anda bizimle iletişime geçmeniz halinde yapmanız gerekenleri sizlere aktarıyor ve gerekli analiz çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Veri kurtarmada profesyonel olan firmamızın çalışmalarından siz de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.