icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayar ve sunucular kullanılarak çalışan yazılımların ürettiği verilerin depolandığı bilgisayar ya da sunucu haricindeki farklı bir yedekleme tekniğine veri yedekleme sistemi adı verilir. Güvenilir şekilde saklanan veriler, bilgisayar ya da sunucuların disk üzerindeki arızaları, uygulama hataları, virüs bulaşması, veri dosyalarının kaybolması ya da tamamen kullanıcı hatalı arızaların oluşması durumunda bu tür veri yedekleme sistemleri tarafından korunur.

Yedekleme ihtiyaçlarınızı ücretli veya ücretsiz olarak birçok alternatif çözüm yöntemiyle giderebilirsiniz. Yedekleme yazılımları kullanarak yapılan işlemler genelde garantisi olmayan yöntemler olduğu için daha ciddi ve profesyonel destek almanız gerekebilir.

yedekleme sistemleri

Yedekleme Yöntemleri Nelerdir?

Yedekleme yazılımları başta olmak üzere, farklı birçok yolu olan veri yedeklemenin en yaygın ve bilinen yöntemlerinden bir tanesi tam yedek almaktır. Tam yedek olarak alınan veriler veriye ait tüm kaynağı yedekler. Diğer yedekleme seçeneklerine göre daha az zamanda daha az kapasite ihtiyacı ile veri yedekleme işlemini yapmasından dolayı sıklıkla tercih edilir.

Adımlı yedekleme işlemi, yalnızca son elde edilen yedeklerden sonraki yedeklenmemiş olan verileri analiz ederek yedekler. Güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesidir.

Tüm bu yöntemleri denemeden önce titiz bir şekilde davranmanız verilerinizin tamamen ortadan kaybolmaması için önemlidir. Bu işi profesyonel kadromuz ile uzun yıllardır Gold Data Veri Kurtarma firması olarak sizlere hızlı ve güvenilir yollar ile sunarak, verilerinizi sonsuza dek yedekleme imkanları sunuyoruz.

Bozuk diskten veri kurtarma yazımızda veri yedeklemenin önemi ile birlikte bozuk disklerden verilerin ne şekilde kurtarılabileceği ile ilgili ufak püf noktalarını sizlerle paylaştık.


Sizi Arayalım