icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Mobil depolama cihazı olan ve taşınabilir disk olarak adlandırılan flash disklerinizin içindeki verileriniz zaman içinde çeşitli sebeplerden dolayı kullanılamaz hale gelebilir. Virüs, darbe ve doğal yollardan arızalanan flash disklerinizin içindeki verileri geriye getirmek için birtakım yazılımlardan yardım alabilirsiniz.

Yazılım kullanarak veri kurtarmanın hiçbir garantisi ve başarı oranının yüksekliği söz konusu olmadığı için bu konuda karar verirken dikkatli olmalısınız. Yapacağınız en ufak hatada flash diskinizi içindeki belge, evrak, müzik, fotoğraf ve videolar ile birlikte kullanılamayacak hale getirebilirsiniz.

Verilerin tamamen silinmesi durumunda ise maddi ve manevi açıdan zarara uğrayacağınız için veri kurtarma uygulamalarına ufak bir bütçe ayırarak başarı oranı daha yüksek ve hızlı olan firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

flash disk veri kurtarma

Flash Disk Nasıl Korunur?

Tüm formatlardaki içeriklerinizin geriye getirilmesi ve tekrar kullanılabilir hale sokulması için başarı oranı yüksek işlemlerden geçirdiğimiz flash disklerinizi kısa süre içinde teslim ederek yazılımlar ile kendinizin uygulayacağı riskli yöntemler dışında sizlere daha garantili çözümler sunuyoruz.

Flash diskler, diğer aygıtlara göre daha hassas aygıtlar oldukları için genelde fiziksel sorunlar sonucunda kullanılamaz hale gelirler. Bu olayı önlemek için flash disklerinizi iyi bir şekilde koruma altında tutmalısınız. Darbeye karşı dayanıklı flash disk kılıflarını kullanırsanız, flash disklerinizin fiziksel sebeplerden dolayı kullanılamaz hale gelmesini önleyebilirsiniz. Arızalanan flash disklerinizi arızalı şekilde çalıştırmanızın da zararlı olacağını unutmamalısınız.

Son yılların popüler aygıtları olan SSD'ler ile ilgili hazırladığımız SSD kullanmanın avantajları nelerdir yazımıza göz atarak SSD'lerin sundukları tüm avantajlar hakkında bilgi alabilirsiniz.