icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Flash bellekler kolay taşınabilmeleri, küçük ebatları ve artık çok yüksek hafıza kapasitesi sunabiliyor olmalarıyla sıklıkla kullanılan veri depolama aygıtlarından biri haline geldi. Hemen her bilgisayar kullanıcısının özellikle veri taşımak amacıyla da kullandığı USB belleklerde kimi zaman donanımsal kimi zaman da yazılım sorunları nedeniyle veri kaybı meydana gelebiliyor. Son yıllarda flash bellek dosya kurtarma çalışmaları çok daha sık bir şekilde yapılmaya başlandı. 

Farklı bilgisayarlara takılmaları nedeniyle virüs bulaşması riski çok yüksek olan bu küçük aygıtlarda kullanıcı hataları nedeniyle de veri kaybı ortaya çıkabiliyor. Bu durumda genellikle flash bellek dosyalarını kurtarma amacıyla gelişigüzel müdahaleler yapılıyor. Bu müdahalelerin başında gelen ise bilgisayara bazı yazılımları yükleyerek bilinçsiz bir şekilde dosyalara erişim sağlamaktır. 

Ancak flash bellekten dosya kurtarma işlemi için kullanıcılar tarafından yapılan bu müdahaleler maalesef çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bununla birlikte bilgisayara ya da flash belleğe ciddi zararlar da verilebiliyor. Hatta aslında profesyonel bir veri kurtarma çalışması ile erişilebilecek olan dosyalara erişimi imkansız dahi kılabiliyor. Bu nedenle flash bellekten silinen dosyalar nasıl geri getirilir diyerek yapılan aramalarda edinilen bilgilerin asla gelişigüzel bir şekilde uygulanmaması gerekir.

 

Flash Diksten Veri Nasıl Kurtarılır? 

GOLD Data olarak her marka ve modelde flash disk üzerinde veri kurtarma çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi bilmenizi isteriz. Herhangi bir nedenle verilerinize ulaşamıyor ya da flash diskinizi açamıyorsanız hiç zaman kaybetmeden ve gelişigüzel bir şekilde müdahale etmeden bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Türkiye’nin tüm kentlerine hizmet veriyor ve tarafımıza ulaşan USB bellekler üzerinde derhal çalışmalarımıza başlıyoruz. 

Aynı zamanda flash disk biçimlendirmeden kurtarma çalışmasını gerçekleştirmemiz için de bizi arayabilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşmış olan ekiplerimiz zaman kaybetmeden gerekli çalışmayı gerçekleştiriyor ve verileriniz kurtarılarak yeniden kullanıma hazır bir şekilde tarafınıza ulaştırılıyor. Firmamız çözüm odaklı çalışmalarını okunmayan flash bellek kurtarma amacıyla da gerçekleştiriyor. 

Öncelikle tarafımıza ulaşan flash diskler üzerinde bir analiz çalışması yapıyoruz. Veri kaybının nedenini tespit etmeye yönelik olarak yaptığımız bu analiz çalışmasının hemen ardından verilerin kurtarılması için yapılması gereken çalışmayı planlayarak hayata geçiriyoruz. Bu çalışmalarımız alanında uzmanlaşmış olan deneyimli ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. En kısa sürede tamamlanan çalışmaların ardından kurtarılan veriler sağlam olan bir başka flash diske aktarılıyor ve kısa sürede tarafınıza ulaştırılıyor. 

Kırılan Flash Bellekten Veri Kurtarılır mı? 

Kırılan flash diskten veri kurtarma amacıyla da bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ancak firmamız kırılan USB belleklerin ya da harici hard disklerin onarımını gerçekleştirmez. Ekiplerimiz sadece verilerin kurtarılmasını sağlayarak sağlam bir aygıta aktarımını yapar. Kırılan USB belleğin onarımı farklı bir hizmettir. Sunduğumuz tüm hizmetler hakkında sorularınızı yanıtlamaktan büyük bir memnuniyet duyarız. İletişim sayfamızda yer alan bilgiler aracılığı ile bizimle hemen irtibata geçebilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.