Cryptowall 3.0 Dosya Kurtarma


Son derece tehlikeli fidye virüs olarak bilinmekte olan Cryptowall 3.0 dosyaların kilitlenmesinden şifreleme işlemine kadar birçok uygulamaya yer verir. Bu dosya kitleme ve şifreleme sonrasında ise korsan yazılım sizden belli oranda para talep ederek bu paranın ödenmesi sonrasında ise dosya kilidinin açılacağını beyan eder. Fakat bu paranın ödenmesi ile beraber dosyanın açılacağına dair garanti de yoktur. Son zamanlarda artan korsan yazılımlar ile ilgili birçok uygulamada yer alıyor. Cryptowall 3.0 dosya kurtarma işlemi ile ilgili olarak veri kurtarma çalışmalarına yer veren güvenli bir merkez ile çalışmanız önerilir. Böylelikle bilgisayarınızda bulunan virüsten kurtulmanın yanı sıra dosyalarınıza da erişebilmenin avantajını elde edebilirsiniz. 

Cryprowall 3,0 Virüsten Korunma Yolları

Günümüzde birçok farklı fidye yazılım programları bilgisayarlara saldırmaya başladı. Bunun ile ilgili birçok farklı veri kurtarma uygulamasına yer verilmekte olsa da öncelikle dosyalarınızın güvenliğini sağlamanız önerilir. Bunun için ise güçlü bir anti virüs programına yer açmanız gerekir. Aynı zamanda e posta mesajları ile de ulaşım sağlayan fidye yazılımlardan korunmak için bilginiz olmayan ya da yanlış yazı detaylarına hâkim olan hiçbir e postayı açmamanız tavsiye edilir. 

Cryptowall 3.0 fidye yazılım programı bilgisayarınıza giriş yaptıktan sadece birkaç dakika içinde tüm dosyalarınıza ulaşım sağlayabilir. Bu sebep ile her daim dosyalarınızı yedeklemeniz ve anti virüs programınızı da düzenli olarak güncellemeniz önemlidir.

 
YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar