icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son yıllarda çok sayıda kişinin başı crypto virüsü ile dertte! Genellikle bilgisayarlara gelen bir e posta ile bulaşan ve sonrasında çok kısa bir süre içerisinde bilgisayarları kullanılamaz hale getiren bu virüs gün geçtikçe daha fazla sayıda bilgisayara erişmeyi başarıyor. Son derece güçlü olan antivirüs programlarından dahi geçmeyi başarabiliyor olması ise sorunun devasa bir boyutta olduğunu gözler önüne seriyor.

Crypto Virüsü Nasıl Bulaşıyor?

Bu virüs bilgisayarda mevcut olan dosyaları şifreliyor. Şifreleme işlemi dosya uzantı ve isminin değiştirilmesi ile tamamlanıyor. Sonrasında bu şifreleri açabilmeniz için sizden para ödemeniz isteniyor.  İstenen meblağı ödememeniz durumunda bilgisayarda mevcut olan dosyaları açmanız mümkün olmuyor.  İşte bu nedenle crypto virüsü dosya kurtarma çalışması çok büyük bir önem kazandı.

Bu virüsün büyük bir hızla yayılmasının nedeni en popüler işletim sistemlerinin açıklarından yararlanması ve genellikle kullanıcıların tanıdığı insanlardan geliyormuş gibi ekli maillerden bulaşması. 

Crypto Virüsü Nasıl Silinir, Dosyalar Nasıl Kurtarılır ?

Bu durumda bilgisayar kullanıcılarının aklına gelen ilk soru virüsü silmek için ne yapmak gerekli oluyor.  Maalesef virüsü sistemden temizlemek dosyalarınızı eski haline getirmiyor.  Şifrelenen dosyalar ancak profesyonel bir veri kurtarma çalışması ile yeniden kullanılabilir hale geliyor. Şifrelenen dosyaların kurtulabilmesi için bizimle iletişime geçebilir ve ne yapmanız gerektiğini size detaylı bir şekilde aktarmamızı sağlayabilir. Daha fazla zaman kaybetmeden müşteri hizmetleri merkezimizi hemen şimdi arayın.


RASTGELE