icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Sadece veri depolamak için değil, veri taşımak için de sıklıkla kullanılan aygıtların başında flash bellekler geliyor. Artık gelişen teknoloji ile çok daha geniş hafıza kapasitesi seçenekleri sunan flash bellekler taşınabilir olmaları ile de yaygın kullanım alanına sahip. Ancak çoğu zaman aldıkları basit bir darbe ya da elektrik kesintisi gibi nedenlerle bozuk flash bellekten veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. 

Flash belleklerde bulunan verilerin en az hasarla kurtarılması için profesyonel yöntemlerle bozulan flash bellekten veri kurtarma çalışmasının yapılması şart. Bunun için verilerinize erişimde sıkıntı yaşadığınızı fark ettiğiniz anda flash belleğinizi kullanmayı bırakmalısınız. Çünkü yazılımı ile ilgili bir sorun nedeniyle de veri erişiminde sorunlar yaşanabilir.

Flash Bellekten Veri Nasıl Kurtarılır?

Flash belleği kullanmaya devam etmek ise yazılımında meydana gelen sorunun farklı bir boyut almasını ya da verilere ulaşımın yapılacak çalışma ile kurtarılmasını önleyebilir. Flash belleğin veri kurtarma firmasına ulaştırılması gerekir. Sonraki süreçte bir analiz çalışması yapılarak aygıttaki sorun tespit edilir. 

Yazılım ya da donanım sorunu farklı tekniklerin kullanılmasını gerektirdiği için hangi nedenle verilere erişimde sıkıntı yaşandığının mutlaka araştırılması gerekir. Zira yanlış yöntemle müdahale yapılması verilerin zarar görmesine neden olabilir. Bu arada silinen verilerin geri getirilmesi için de veri kurtarma çalışmaları yapılabilir. Formatlanması ya da bir dosyanın yanlışlıkla silinmesi halinde de bizimle iletişime geçebilirsiniz.