icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Flash disklerde en sık yaşanan sorunlardan biri de yanlışlıkla biçimlendirme işleminin yapılmasıdır. Genellikle HDD yerine yanlışlıkla biçimlendirilen flash diskten veri kurtarma çalışması yapılması gerekebiliyor. Çünkü biçimlendirme sonrasında verileri göremez ya da açamazsınız. Bu durumda profesyonel bir müdahale de kaçınılmaz olabilir. Benzer sorunları yaşayanlar ilk olarak recuva gibi işlemleri deniyor. 

Bu işlem çok ender durumda biçimlendirilen flash diskten veri kurtarma çalışmasına gerek kalmadan verilerinize ulaşmayı sağlayabilir. Ancak her durumda işe yaramadığı bilgisini de sizlere aktarmalıyız. Eğer biçimlendirme yaparken "hızlı biçimlendir” seçeneğini tercih ettiyseniz yüksek olasılıkla verilerinizi flash disk içerisinde görürsünüz. Ancak erişmeniz mümkün olmayabilir. 


Biçimlendirme Sonrası USB Verilerine Erişmek

Böyle bir durumda ücretsiz olarak sunulan bazı programlar sorununuzu ortadan kaldırabilir. Fakat bu programların da virüs içerme olasılığı ya da mevcut verilerinize erişimi imkansız hale getirme risklerini de çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. İnternette yer alan çeşitli portallardan edindiğiniz bilgilerle, gelişigüzel program kurulumu yapmanız elbette önerilebilecek bir yol değil. Çünkü bu programların tümünün güvenli olduğundan söz edilemez. 

Şayet önemli verilerden söz ediyorsanız size önerimiz hemen firmamız ile irtibata geçmeniz olacak. Program kullanarak silinen ya da biçimlendirme nedeniyle erişilemeyen verileri kurtarma olasılığının bir hayli düşük olduğunu unutmamalısınız. Bunun yerine gayet makul düzeyde bir ödeme yaparak profesyonel veri kurtarma çalışmamızdan faydalanabilirsiniz. Bu sayede olası en yüksek oranda verilerinizin kurtarılmasını sağlamış olacaksınız.