icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüzde Seagate diskleri, PC kullanıcıları ve dizüstü bilgisayar üreticileri arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Aynı zamanda oldukça uygun bir maliyete sahip olmaktadır. Genelde Seagate veri kurtarma donanımları, kolayca bulunurlar ve güvenilirdirler.
Seagate BlackArmor

Ancak, seagate sabit diskleri yaygın olarak kullanılmakta ve verilerinizi kaybetmeniz durumunda en ideal çözüm olarak karşınıza çıkmaktadır. Bütün bu çözümleri Gold Data Veri Kurtarma ile en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu konuda en yeni çözüm teknikleri ve en deneyimli ekibi ile size en doğru hizmeti sunmaktadır.

Seagate Veri Kurtarma

Genelde PC'niz çalışmadığı zaman verilere erişemezsiniz. Bu nedenle Seagate, verileri yazdırmanızı ve ürünle birlikte verilen CD-ROM'da saklamanızı sağlamaktadır.

Genelde Seagate veri kurtarma işlemlerinde yedeklenmiş bilgisayarınız, yeni bir sürücüye geri yüklenerek bir sabit disk arızasından tamamen kurtulmanızı sağlar.

Bilgisayarınız kayıp ya da hasar sebebi ile kullanılamaz hale geldiği zaman veri kaybı yaşanmaması adına Seagate veri kurtarma devreye girmektedir.

Seagate Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Genelde yedek bilgisayara kurtarma işlemleri çok farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Bu konuda dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bunlar;

Değiştirilen bilgisayar, her açıdan orijinal bilgisayarla aynı olmak zorundadır.

Kurtarma tamamlanabilir fakat ön yükleme sürecinde Windows aktivasyon isteyebilir.

Donanım ile geri yüklenen yazılım arasındaki tutarsızlıklar, kurtarmanın başarısız olmasına neden olabilir.

Parmak izi okuyucular gibi belirli güvenlik özellikleri başarılı bir kurtarma işlemini engelleyebilir.

Eski bilgisayarı aynısı ile değiştiremezseniz veya güvenlik özellikleri kurtarmayı engelliyorsa, Seagate bunun yerine tüm sistemi kurtarmaya çalışmadan yalnızca veri dosyalarınızı yeni bilgisayara geri yüklemenizi sağlar.

Tüm bu işlemler teknik ve donanım olarak bilgi birikim isteyen konular olmaktadır. Bu noktada Gold Data Veri Kurtarma en büyük yardımcınız olacaktır. Veri kurtarmada en uygun çözüm ve önerileri sunmaktadır.

Veri Kurtarmada Güncellenmiş CD-ROM

Seagate, veri kurtarmada sabit disk kurtarma yazılımı için de güncellemeler sunmaktadır. Böyle bir güncellemeyi kullanmak için Seagate'ten disk görüntüsünü indirmeniz ve de görüntüyü bir CD-ROM'a yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde dosyaları kurtarma çok basit bir işlem ile yapılmaktadır. Bu işlemler sırası ile şu şekilde yapılmaktadır:

CD oluşturma özelliği olan bir donanıma sahip PC kullandığınızdan, internete bağlı olduğundan emin olmalısınız.

Sabit disk kurtarma görüntüsünün dosyasını, masaüstünüze veya istediğiniz başka bir klasöre indirebilirsiniz.

Yeni bir CD-ROM oluşturmak için bu görüntü dosyasını kullanmalısınız.

İndirilen görüntü dosyası için simgeye çift tıklayın.

CD oluşturabileceğiniz uygulamayı başlatın.

İndirilen görüntüyü CD'ye yazmanıza izin veren uygulamadaki prosedürleri izleyin.

Dosyayı yalnızca CD'ye kopyalamanın aksine, görüntüyü yazmak, bilgisayarınızın önyükleme yapabileceği bir CD oluşturur.

Görüntü CD-ROM'a yazıldıktan sonra, CD'yi sürücüden çıkarın ve etiketleyin. Güvenli bir yerde saklayın.

Bütün bu işlemlerde size yardımcı olacak olan Gold Data Veri Kurtarma, en yeni teknolojik çözümleri ve uygun donanımları sunmaktadır. Aynı zamanda Gold Data Veri Kurtarmanın sunmuş olduğu çözümler veri kurtarma işlemi için en uygun işlemler olmaktadır.

Seagate Sabit Disk Kurtarma

Sabit disk kurtarma işlemi gerçekleştirmek için bazı adımları izlemeniz gerekmektedir.

Arızalı sabit diski, donanım yönergelerine göre yeni bir sabit diskle değiştirin.

Çoğaltma CD-ROM'unuzu ve güncellenmiş CD-ROM'u CD-ROM sürücüsüne yerleştirin.

CD-ROM sürücüsünü açmak için bilgisayarı uzun süre açık tutun.

Çoğaltma CD-ROM'unu takın ve CD-ROM sürücüsünü kapatın.

Bilgisayarın gücünü kapatın.

Çoğaltma CD-ROM bilgisayarın USB bağlantı noktasına bağlanmalıdır.

Bilgisayarınızın gücünü açın.

Bilgisayar, kopya CD-ROM'u başlatın ve ön yükleme yapın.

Kurtarma CD'si yüklendikten sonra dili seçin ve ileriye basın.

Uyarı mesajını okuyun ve ileri ile devam edin. Seagate veri kurtarma görüntülenecektir.

Sürücüyü vurgulayın ve ileriye basın.

Geri yüklenecek Yedeklemeyi seçin ve ileriye basın.

Geri yüklenecek yedeklemenin tarihini seçin ve ileriye basın.

Solda hedef diski vurgulayarak ve sağda vurgulanmış yedekleme kaynağına basarak makineye bir hedef diski bir yedekleme kaynağına atayın.

Ardından ileriye basın. Uyarıyı gözden geçirin. Hedefin doğru şekilde atandığını kontrol edin.

Geri yükleye ilerleyin.

Bu şekilde kopya, tüm bilgisayarınızı tam olarak seçilen yedekleme zamanında olduğu gibi yeni sabit diske geri yükler.

Sabit Disk Kurtarmada Dikkat Edilecek Noktalar

Genel olarak, kurtarma işlemi yarıda kesilmemelidir. Birkaç saat sürmesi muhtemeldir. Bu konuda Seagate veri kaybı sonrasında size verilerin kurtarıldığını bildirecektir. Bilgisayarınızın yeni sabit disk veri kurtarma işlemi sonrasında sürekli olarak yedeklenmesini sağlamak gereklidir.

Bu kapsamda Gold Data Veri Kurtarma en doğru işlemleri sunarak, kolay bir şekilde veri kurtarma sağlamaktadır. Seagate sabit disk kurtarma profesyonel bir veri kurtarma hizmeti gerektirmektedir.

Bir Seagate sabit diskindeki mantıksal hatalardan kaynaklanan veri kaybı, çok büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu noktada Gold Data Veri Kurtarma profesyonel bir veri kurtarma yazılımı ile kolayca çözülmektedir.

Seagate Veri Kurtarma İşlevleri

Genel olarak bozuk ya da biçimlendirilmiş olsun, herhangi bir Seagate sabit diskindeki verileri kurtarmanız mümkün olmaktadır. Bu konuda Seagate veri kurtarma arayüz ve yazılım özellikleri ile birkaç basit tıklamayla silinen ya da kaybolan sürücü bölümlerindeki verileri kurtarmanıza da olanak tanımaktadır.

Bu konuda Seagate kayıp verileri kurtarmanın yanında kalıcı olarak silebileceğinden, üzerine yazmayı önlemek için Seagate sabit diskinizi kullanmayı hemen bırakın. Kurtarılan verileri saklamak için Seagate harddiskten farklı bir depolama cihazı kullandığınızdan da emin olun. Kurtarılan verileri asla aynı sabit sürücüye kaydetmeyin.

Veri kurtarma amacıyla işlemlerden sonra diskte, bazı işlemler yapmanız gerekecektir. Seagate sabit diskini USB bağlantı noktası aracılığıyla başka bir bilgisayara bağlamak için bir HDD muhafazası ya da sata- USB 2.0/3.0 dönüştürücü kullanmalısınız. Bütün bu veri kurtarma işlemleri Gold Data Veri Kurtarma tarafından profesyonel bir şekilde kolayca yapılmaktadır.

Seagate Veri Kurtarma Seçenekleri

Seagate kurtarma yazılımı aracılığıyla verileri kurtarmanın pek çok yöntemi vardır. Bunlardan en çok tercih edilen;

Laboratuvar içi kurtarma hizmetleri: Çoğunlukla sabit sürücü fiziksel olarak çalışmayı durdurduğunda kullanılmaktadır. Resmi web sitelerine gidebilirsiniz. Ne tür verileri kurtarmak istediğinize göre işlemler yapmaktadır. Veri kurtarma maliyeti tamamlayıcıdır.

Kurtarma Yazılımı: Sabit sürücünüz tamamen hasar görmemişse ya da verilerinize hala erişiminiz varsa, verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olacak birçok Seagate kurtarma yazılımı vardır.

Seagate Veri Kurtarma Fiyatları

Gold Data Veri Kurtarma bu konuda en uygun fiyat seçeneği ile en iyi hizmetleri sunmaktadır. Hem kolay ve hızlı veri kurtarma sağlamakta hem de her konuda teknik destek vermektedir. Fiyatlar bütçeye uygun olmakla beraber herkesin yaralanabileceği seviyede olmaktadır. Bu konuda en uygun veri kurtarma seçeneği Gold Data Veri Kurtarma tarafında yapılan hizmetler olmaktadır.

Seagate BlackArmor Veri Kurtarma

Aşağıda yazılı modeller dışındaki modellerde de  veri kurtarma hizmeti verilmektedir.
  • Tüm BlackArmor™ Business Modelleri
  • Tüm GoFlex™ Home Network Modelleri