icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bölümü bilgisayarın çökmesi sorununu daha önce bir kez de olsa mutlaka yaşamıştır. Virüsler, arızalar ya da basit bir donanım problemi dahi bilgisayarların işletim sisteminin çökmesine neden olabiliyor. Bu durumda çökmüş bilgisayardan veri kurtarma çalışmalarından faydalanmak gerekiyor. Çünkü istisnasız herkesin bilgisayarında depoladığı ve kendisi için önemli olan veriler mevcuttur. 

Peki, nedeni ne olursa olsun çökmüş bilgisayardan veri kurtarma noktasında başarı oranı nedir? Elbette bu durumda akıllardaki yegâne soru bu oluyor. Aslında yanıtı da hangi firmanın veri kurtarma çalışması yaptığına göre değişebiliyor. Eğer profesyonel bir firmayı seçerek bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde firmaya ulaştırırsanız, verilerin kurtarılma olasılığı da yüksek oluyor. Aksi durumda ise bu olasılık düşüyor.

Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarılır mı?

Önemli olan bir diğer unsur da bilgisayarlarda verilerin kaydedildiği bölüm olan sabit diskin yani HDD’nin durumudur. Eğer sabit diskteki fiziksel bir arızadan kaynaklı veri kaybı yaşıyorsanız hemen cihazın enerjisini kesin ve bir veri kurtarma uzmanından destek alın. 

(444 36 98 ) 

Verilerin kurtarılabilme olasılığını etkileyen tek unsur, profesyonel bir veri kurtarma firmasının seçilmiş olması değil. Aynı zamanda bozulan bilgisayardan veri kurtarma çalışmasının sizin tarafınızdan yani amatör ve gelişigüzel yöntemlerle denenmemiş olması da önemlidir. Çok sayıda kişi amatör yöntemleri uygulayarak bilgisayarını düzeltmeye çalışıyor. Ancak bu durum verilere erişmeyi de bir o kadar zorlaştırıyor. 

Bilgisayara format atmadan ya da internetten indirilen bir yazılımın kurulumunu yapmaya çalışmadan, kısacası hiçbir müdahalede bulunmadan bilgisayarın veri kurtarma merkezine ulaştırılması gerekiyor. Bu arada firma seçiminizi yaparken de gerekli araştırmayı ve hassasiyeti de göstermeniz hem ekonomik olarak hem de veri kurtarma oranı olarak önemlidir. 


Sizi Arayalım