icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bölümü bilgisayarın çökmesi sorununu daha önce bir kez de olsa mutlaka yaşamıştır. Virüsler, arızalar ya da basit bir donanım problemi dahi bilgisayarların işletim sisteminin çökmesine neden olabiliyor. Bu durumda çökmüş bilgisayardan veri kurtarma çalışmalarından faydalanmak gerekiyor. Çünkü istisnasız herkesin bilgisayarında depoladığı ve kendisi için önemli olan veriler mevcuttur. 

Peki, nedeni ne olursa olsun çökmüş bilgisayardan veri kurtarma noktasında başarı oranı nedir? Elbette bu durumda akıllardaki yegâne soru bu oluyor. Aslında yanıtı da hangi firmanın veri kurtarma çalışması yaptığına göre değişebiliyor. Eğer profesyonel bir firmayı seçerek bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde firmaya ulaştırırsanız, verilerin kurtarılma olasılığı da yüksek oluyor. Aksi durumda ise bu olasılık düşüyor.


Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarılır mı?

Önemli olan bir diğer unsur da bilgisayarlarda verilerin kaydedildiği bölüm olan sabit diskin yani HDD’nin durumudur. Eğer sabit diskteki fiziksel bir arızadan kaynaklı veri kaybı yaşıyorsanız hemen cihazın enerjisini kesin ve bir veri kurtarma uzmanından destek alın. 

(444 36 98 ) 

Verilerin kurtarılabilme olasılığını etkileyen tek unsur, profesyonel bir veri kurtarma firmasının seçilmiş olması değil. Aynı zamanda bozulan bilgisayardan veri kurtarma çalışmasının sizin tarafınızdan yani amatör ve gelişigüzel yöntemlerle denenmemiş olması da önemlidir. Çok sayıda kişi amatör yöntemleri uygulayarak bilgisayarını düzeltmeye çalışıyor. Ancak bu durum verilere erişmeyi de bir o kadar zorlaştırıyor. 

Bilgisayara format atmadan ya da internetten indirilen bir yazılımın kurulumunu yapmaya çalışmadan, kısacası hiçbir müdahalede bulunmadan bilgisayarın veri kurtarma merkezine ulaştırılması gerekiyor. Bu arada firma seçiminizi yaparken de gerekli araştırmayı ve hassasiyeti de göstermeniz hem ekonomik olarak hem de veri kurtarma oranı olarak önemlidir. 

Çöken Windows’tan Dosya Kurtarma

Bilgisayarda çeşitli veriler ve dosyalar hard disklerde depolanır. Windows çöktüğünde ise bilgisayar etkilenir. Bu aşamada hard disk zarar görmediği için verilerinizi kurtarabilmeniz mümkündür. Bilgisayarınızdaki dosyalar, cihaz çöktüğü takdirde kaybolmuş hissine kapılmanıza neden olabilir. Fakat windows xp , windows 10 ve bunun gibi birçok sistem çöktüğünde dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yer alan veriler, eminiz ki hem sizin hem de çalışma hayatındaysanız firmanız için çok önemlidir. Herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda bu dosyaları kaybedebilirsiniz. Ancak böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey profesyonellere başvurmak olmalıdır.

Çöken windows'tan veri kurtarma işlemi veri kurtarma hizmeti veren uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Çünkü çeşitli yazılımlar doğrultusunda bulunacağınız kişisel girişimler yetersiz kalacaktır. Bu durum ancak alanında uzmanlaşmış kişiler ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Ne olursa olsun bilgisayarınızda yer alan tüm data ve dosyaları usb belleğe kopyalayarak tedbir alabilirsiniz. Şayet böyle bir önlemde bulunmadıysanız cihazınız çöktüğü takdirde kullanmaya devam edebilmek için herhangi bir işlem yapmamalısınız. 

İşletim sistemi çökmesi; virüsler ve çeşitli arızalardan kaynaklanmaktadır. Hard diskte depolanan verilerin ise kurtarılması sadece uzmanlaşmış kişiler ve profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Çöken bilgisayardan veri kurtarma olgusu ne yazık ki amatör bir biçimde yapılacak kadar kolay değildir ve  basite indirgenmemelidir. 

Çökmüş Bilgisayardan Veri Kurtarma Fiyatları

Bilgisayarınızda yer alan veriler, aslında hard diskte saklanmaktadır. İçerisinde bulunan data, dosya, fotoğraf ve videolar bu diskler tarafından korunabilmekte ve tekrar ulaşılabilmektedir. Bilgisayarınız çöktüğünde cihazınız olumsuz etkilenebilir fakat hard disk zarar görmeyecektir.

Bu sayede hard diskinizde bulunan tüm verileri kurtarabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken kriterler, tercih ettiğiniz firmanın ne denli profesyonel olduğu ve fiyatlarıdır. Yanlış firma seçimi yaptığınızda ne yazık ki çok uçuk rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden profesyonelliğinizden emin olduğunuz ve sektörde öne çıkan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınız çöktüğünde, kurtarmak istediğiniz verilerin, alanında uzman kişiler tarafından geri döndürülmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşama güvenilirlik en çok dikkat edilmesi gereken unsurdur. Gold Data olarak çökmüş bilgisayardan veri kurtarma işlemlerini uygun fiyat kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

Cihazınızın açılmaması-çökmesi sonucunda verilerinizi kurtarmak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik makul rakamlar çerçevesinde yüksek kalite hizmetimizi deneyimleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza her daim pratik, hızlı, kaliteli ve cazip fiyatlar doğrultusunda profesyonel çözümler sunmaktayız.