icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Arızalı harddiskten veri kurtarma işleminin yapılabilmesi için profesyonel kişilere danışılması her zaman daha avantajlı duruma geçmenizi sağlar. Dosyalarınızın kalıcı olarak geriye getirilmesini istiyorsanız kendi başınıza müdahale yapmak yerine profesyonel destek almanız gerekebilmektedir. Arızalı harddiskten veri kurtarma sürecini zora sokmamak için uygulamamanız gereken bazı detaylar da mevcut.


Diski Kullanmayın

Sabit diski bozulan kişilerin en fazla yaptığı hatalı davranışlar arasında harddiski kullanmaya devam etmeleri yer almaktadır. Arızalı harddiskleri kullanmaya devam ettiğiniz zaman sorunun kalıcı olmasına yol açabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda verilerinizin geri getirilebilme olasılığını da düşürmektedir. 


Veri Kurtarma Yazılımlarına Güvenmeyin

Kolay bir şekilde erişebileceğiniz ücretsiz veri kurtarma yazılımlarını kullandığınız zaman kötü sonuçların ortaya çıkmasına yol açabilirsiniz. Bu yazılımlar aynı zamanda fiziksel hasarlardan dolayı arızalanan harddiskler için de bu tür yazılımlar herhangi bir işe yaramamaktadır.


Diski Birleştirmeyin 

Sabit diskte parçalanmış olan dosyaları bilgisayar üzerinde birleştirmeye çalışırsanız diskin daha fazla çalışmaya ihtiyaç duymasına ve daha fazla ısınmasına yol açabilirsiniz. Disk birleştirme hasarlı olmayan blokların yanlışlıkla silinmesine ve kaybolmasına da sebep olabilmektedir.

Diski Açarak Müdahale Etmeyin

Profesyonel kişiler tarafından özel laboratuvar ortamlarında açılması gereken sabitdiskleri kendi imkanlarınız açtığınız zaman içerisine toz kaçmasına sebep olabileceğiniz gibi bir daha çalışmamasına da yol açabilirsiniz. Ayrıca sabit disklerinizi açtığınız zaman geri kapatamayabilirsiniz de.

 

RASTGELE