icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Artık gelişen teknolojinin de yardımıyla veriler pek çok farklı platformda muhafaza edilebiliyor. Dijital kameralar, hard diskler, flash bellekler, bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonları birer veri depolama alanına dönüştü. Elbette bu cihazları kullananlar için veriler maksimum önem taşıyor. Kimi zaman iş kimi zaman özel hayata dair büyük önem taşıyan verilere erişim istisnasız herkes için mühim.

Ancak bazen hafif darbeler, bozulmalar, virüsler ve daha pek çok unsura bağlı olarak çeşitli cihazların ve aygıtların içerisindeki verilere ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Basit bir arıza dahi bu sorunu beraberinde getirebiliyor. İşte bu noktada devreye profesyonel veri kurtarma hizmetleri giriyor. Veri kurtarma Kadıköy gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinde de gerçekleştirilebiliyor.

Veri kurtarma merkezlerine cihazınızı ya da aygıtınızı ulaştırmak için mutlaka ofislere gitmeniz gerekmiyor. Kargo aracılığı ile de kurtarılmasını istediğiniz verileri depolayan aygıtı bu merkezlere kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Ancak ulaşım esnasında cihazın ya da aygıtın daha fazla zarar görmemesi için paketlemeyi çok doğru şekilde yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Veri kurtarma Kadıköy gibi ofislere telefonla ulaştığınızda nasıl bir paketleme yapmanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz. Gerek yazılım kullanılarak gerekse clean room çalışmaları ile veri kurtarma çalışması gerçekleştirildikten sonra kurtarılan veriler yeni bir aygıta aktarılıyor ve bu aygıt da kısa sürede adresinize ulaştırılıyor. Çeşitli nedenlerle erişemediğiniz verilerin kurtarılma olasılığını yükseltmeniz için bireysel çabalarla verileri kurtarmaya çalışmamanız lazım.

Bireysel çabalar maalesef verilere erişimi daha da olanaksız kılabiliyor. Çok sayıda kişi dosya formatını değiştirme ya da veri kurtardığı iddia edilen çeşitli uygulamaları internetten indirerek kullanma gibi yöntemleri seçiyor. Buna bağlı olarak verilere ya da aygıta daha fazla zarar verildiğinden yapılan çalışma ile verilerin kurtarılma olasılığı da azalıyor.