icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayarlar ile ilgili yaşanan çeşitli sorunlar, hiçbir hazırlık yapılmadan format atmak zorunda kalmanıza sebebiyet verebiliyor. Burada hazırlıktan kastımız ise bilgisayarınızda mevcut olan verilerin silinmemesi için farklı bir aygıta aktarılmasıdır. Ancak her daim bu şansa sahip olmayabilirsiniz. Bu durumda format atılan bilgisayardaki dosyaları geri getirme için ne yapılması gerektiği sorusunun yanıtını aramaya başlarsınız. 

Öncelikle formatta silinen dosyaları geri getirme işleminin mümkün olduğunu yani verilerinizin kurtarılabilir olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Verilerin aslında bilgisayarınızda sadece adresleme bakımından silindiğini de belirtebiliriz. Yapılacak doğru müdahale format sonrası silinen verilerin kurtarılmasını elbette sağlayabilir. Kurtarılabilecek veriler arasında fotoğraf ve video gibi çeşitli dosyalar da bulunuyor. 


Formattan Sonra Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? 

İnternet ortamında bu yönde bir araştırma yapıldığında çok sayıda farklı bilgi ile karşılaşabilirsiniz. Çeşitli yöntemlerin, komutların ya da programların bu verileri kurtardığına yönelik olarak aktarılan bu bilgilerin tümünün doğru olduğundan söz edilemez. Bu yüzden gelişigüzel bir müdahale ya da internetten okuduğunuz bir yöntemi uygulama bilgisayarınıza dahi zarar verebilir. 

Oldukça makul bir düzeyde ödeyeceğiniz bir ücret ile hem bilgisayarınızı riske atmamış hem de verilerinizin tümünün kurtarılabilir olmasını sağlamış olacaksınız. Bu yüzden sizlere önerimiz en akılcı yöntem olan bir veri kurtarma firmasıyla irtibata geçmeniz olacak. Profesyonel bir yöntem ve teknikler uygulanarak hızlı bir şekilde verilerinizin kurtarılmasının mümkün olduğunu belirtelim. 


Sizi Arayalım