icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarlar ile ilgili yaşanan çeşitli sorunlar, hiçbir hazırlık yapılmadan format atmak zorunda kalmanıza sebebiyet verebiliyor. Burada hazırlıktan kastımız ise bilgisayarınızda mevcut olan verilerin silinmemesi için farklı bir aygıta aktarılmasıdır. Ancak her daim bu şansa sahip olmayabilirsiniz. Bu durumda format atılan bilgisayardaki dosyaları geri getirme için ne yapılması gerektiği sorusunun yanıtını aramaya başlarsınız. 

Öncelikle formatta silinen dosyaları geri getirme işleminin mümkün olduğunu yani verilerinizin kurtarılabilir olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Verilerin aslında bilgisayarınızda sadece adresleme bakımından silindiğini de belirtebiliriz. Yapılacak doğru müdahale format sonrası silinen verilerin kurtarılmasını elbette sağlayabilir. Kurtarılabilecek veriler arasında fotoğraf ve video gibi çeşitli dosyalar da bulunuyor. 

Formattan Sonra Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? 

İnternet ortamında bu yönde bir araştırma yapıldığında çok sayıda farklı bilgi ile karşılaşabilirsiniz. Çeşitli yöntemlerin, komutların ya da programların bu verileri kurtardığına yönelik olarak aktarılan bu bilgilerin tümünün doğru olduğundan söz edilemez. Bu yüzden gelişigüzel bir müdahale ya da internetten okuduğunuz bir yöntemi uygulama bilgisayarınıza dahi zarar verebilir. 

Oldukça makul bir düzeyde ödeyeceğiniz bir ücret ile hem bilgisayarınızı riske atmamış hem de verilerinizin tümünün kurtarılabilir olmasını sağlamış olacaksınız. Bu yüzden sizlere önerimiz en akılcı yöntem olan bir veri kurtarma firmasıyla irtibata geçmeniz olacak. Profesyonel bir yöntem ve teknikler uygulanarak hızlı bir şekilde verilerinizin kurtarılmasının mümkün olduğunu belirtelim. 

Formattan Sonra Veri Kurtarma Programlar İle Yapılır mı?

Formatta silinen dosyaları geri getirme işlemi için internette bazı programların varlığından söz edilebilir. Silinen dosyaları kurtarma amacıyla oluşturulan bu programlardan bazıları ücretli bazıları da ücretsiz olarak sunulmaktadır. Birçok insan format atmak zorunda kaldıklarında verileri kurtarmak için bu programlara başvurmaktadır. 

İlk olarak ücretsiz programlardan bahsetmemiz gerekirse bu programlar ile birlikte kurtarma işlemini gerçekleştirme imkânınız bulunmamaktadır. Bu programlar geri dönüşüm kutusundaki verileri geri getirme gibi herkesin yapabileceği işlemleri daha pratik bir şekilde yapmak için üretilmektedir. Formattan sonra verileri geri getirebilmesi mümkün olmaz. 

Format attıktan sonra veri kurtarma işleminde ücretli programları kullanmak seçeneklerden bir tanesidir. Son derece profesyonel bir şekilde hizmet veren ücretli programlar ile birlikte silinen dosyaların geri getirilmesi mümkün olur. Ancak bu programların da profesyoneller tarafından kullanılması gerekir. Aksi halde dosyalar yine geri getirilemez. 

Silinen dosyaları geri getirmenizi sağlayacağını iddia eden programların doğru kullanılmaması profesyonel kişilerin de işini yapmasını engellemektedir. Programları yanlış bir şekilde kullanırsanız profesyonel kişilerin verileri geri getirme ihtimallerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sebeple de en doğru tercih Gold Data gibi profesyonel firmalardan yardım almaktır. 

Programları kullanmak yerine firmamıza başvuran kişiler çok küçük çaptaki ücretler ile birlikte verilerine kavuşabilirler. Bunun için ekstra bir uğraş vermenize de gerek olmayacaktır.

Formattan Sonra Veri Kurtarma İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Bilgisayarına format attıktan sonra birçok önemli verinizi kaybetmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda dosyaları kurtarmak için vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamızla iletişime geçtiğinizde hemen bir talep formu doldurursunuz. Bu formda bizlere teslim edeceğiniz cihaz ve silinen dosyalarınızdan bahsetmelisiniz. 

Talep formunu doldurmanızın ardından bilgisayarlarınızın bizlere teslim edilmesi gerekli olacaktır. Dizüstü bilgisayarlarınızı kolaylıkla bize elden teslim edebilir ya da kargo ile gönderebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarınızda ise yalnızca hard disklerinizi bize göndermeniz yeterli olacaktır. Tüm bilgisayarınızı bize ulaştırmanıza gerek olmaz. 

Bilgisayarlarınız bizlere ulaştığı anda ekibimiz hemen çalışmalara başlayacaktır. Bizlere ulaşan cihazların birkaç gün sıra beklemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Formattan sonra silinen dosyalara ulaşmak için ekibiz hemen çalışmalara başlar ve kısa sürede sonuca ulaşır. Bunun ardından sizler bilgilendirme amaçlı aranırsını ve firmamıza ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. 

Ödeme işlemleri başarılı bir şekilde tamamlandığında hem bilgisayarınızın hem de silinen verileriniz verdiğiniz adreslere gönderilecektir. İsterseniz İstanbul’da yer alan ofisimizden kendiniz de teslim alabilirsiniz. 

Formattan Sonra Veri Kurtarma İşlem Ücreti Ne Kadar?

Bilgisayara format atıp verileriniz kaybettiyseniz hemen bizimle iletişime geçerek, son derece ekonomik bir kurtarma hizmeti satın alabilirsiniz. Firmamız tarafından kurtarma işlemlerinde talep edilen ücretler son derece düşük seviyelerde seyretmektedir. Ekibimiz ile iletişime geçtiğinizde gerekli tüm fiyat bilgilerini kolaylıkla alabilirsiniz. 

Dosyalarınızı geri getirme işlemini tamamladığımız anda işlem ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Eğer firmamız verileri geri getiremezse sizden herhangi bir ücret talebinde de bulunmamaktadır. Başvuru formunda yazdığınız verilere göre bir fiyat belirlenir. Verilerin adedi burada önemli olan ayrıntılardan bir tanesidir. Belirttiğiniz tüm dosyalar kısa sürede firmamız tarafından geri getirilip sizlere teslim edilecektir.