icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Sürücünün bağlantı noktasına hatalı bir şekilde takılıp çıkarılması, kötü amaçlı yazılımlar, donanım arızası ve daha pek çok neden usb belleklerde mevcut olan dosyalara ulaşmanızı önleyebilir. Bu durumda kullanıcılar genellikle 3 farklı yöntemi denemeyi tercih ediyor. Bunların ilki usb bellek veri kurtarma işlemi için bilgisayarın depolama alanına yeni bir sürücü harfi atamak oluyor. 

Bu yöntemin çok ender durumlarda işe yaradığını belirtmek gerekiyor. Eğer bilgisayarınız ile usb bağlantısı arasında bir sorun varsa, usb bellek sağlamsa bu durumda yeni bir sürücü harfi atayarak usb bellek içerisinde yer alan verilere ulaşabilir ve usb bellek veri kurtarma işlemine ihtiyaç duymazsınız. Tercih edilen ikinci yöntem ise CMD kullanarak depolama alanındaki dosyaları kurtarmak oluyor.

 

USB Bellek Veri Kurtarma Yöntemleri 

Ancak bu ikinci yöntemde de usb bellekte bir donanım ya da yazılım hatasının olmaması gerektiğini unutmayın. Bu metot sadece farklı bir bağlantı hatasında işe yarayan ve bellekteki veriler üzerinde işlem yapmanıza olanak tanıyan bir yöntemdir. Tercih edilen son yöntem ise internetten edinilen bir programın kurulumu ile bellekteki verilere erişmeye çalışmak oluyor. 

Ancak bu yöntemin de yanlış program kullanılması gibi ciddi bir risk içerdiği unutulmamalıdır. Hem bilgisayarınıza hem de usb belleğe kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Bizim önerimiz ise profesyonel veri kurtarma merkezlerinden yardım almanız yönünde olacak. Bu durumda verilerinizin kurtarılma olasılığının çok daha yüksek olacağını unutmayın.