icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Pek çok nedene bağlı olarak bilgisayar ortamında muhafaza edilen resimler silinebiliyor. AN, güç kesintileri, yanlışlıkla sil komutunun verilmesi ya da virüsler gibi onlarca farklı nedene bağlı olarak silinebilen resimlerin geri getirilmesi her durumda mümkün olmayabilir. Ancak genel olarak silinen resimleri geri getirme işleminin yapılabildiği programları deneyebilirsiniz. 

Bu programların deneme sürümleri ücretsiz olabiliyor. Deneme sürümünü bilgisayarınıza indirdikten sonra silinen fotoğrafların kurtarılması için ilgili adımları takip edebilirsiniz. Ancak her durumda bu programların işe yaradığını belirtmek olanaksız. Özellikle teknik bakımdan yaşanan bazı sorunlar nedeniyle fotoğrafların silinmiş olması durumunda daha profesyonel bir yaklaşımla müdahale edilmesi gerekebiliyor. Hatta kişisel girişimlerin fotoğrafların kurtarılma olasılığını düşürdüğünü de belirtebiliriz.

Telefonda Silinen Fotoğraflar Kurtarılır Mı?

Sizler için önemli olan fotoğraflarınız, telefonlarda hiç beklemediğiniz sebeplerden dolayı silinebilir. Çoğu zaman kıymetli, önemli olan fotoğraflar hiç beklemediğiniz anda, hiç ummadığınız bir işlem sebebiyle bir süre önce silinmiş ya da anında silinmiş olabilir. Geri yüklemek istediğiniz fotoğraf veya fotoğraflar varken herhangi bir nedenden dolayı silinmiş olabilir. Silinen fotoğrafları geri getirme konusunda faydalanabileceğiniz bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. 

Fotoğrafları geri getirme konusunda dosyaları geri getirebileceğiniz bir kısım yöntemler bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak Android cihazınız ya da iOS işletim sistemine sahip telefonlarda, silinen dosyaların geri getirilmesi noktasında çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlardan biri Google Fotoğraflar kullanmanız olabilir. 

Bulut depolama yöntemi olarak tercih edeceğiniz Google Fotoğraflar depolama alanını kullanarak, akıllı telefonlarımızda yer alan disk alanı dışında harici bir yerde fotoğraflarınızı bulutta tutabilirsiniz. Bu sayede silinen dosyaların geri getirilmesi gibi konularda çok bir işlem dahi yapmadan bulutta dosyaları her zaman saklayabilir olursunuz. Bu sayede silinen dosyaları geri getirmeye dair bir mesai harcamadan, telefonunuzda fotoğrafları görüntülerken bulutta güvenli şekilde tutabilirsiniz.

Bulut depolama alanları kullanırken eğer geri dönüşüm kutusuna düşen fotoğraflarınız varsa, üzerine basılı tutun ve dosyanın geri fotoğraflar menüsüne yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede silinen dosyaların geri kurtarılması konusunda da buluttan direkt silinmeyen fotoğraflar çöp kutusunda yer alır. Siz de çeşitli fotoğraf dosyasını kurtarmak adına doğrudan bu çöp kutusunu silinen dosya veya fotoğrafları geri getirmeyle alakalı direkt olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Böylece akıllı telefonlarımızda herhangi bir dosya silindiğinde bile kalıcı olarak değil geçici olarak silinmesine dair bulut sunuculardan yararlanmış olursunuz.

SD Kartınızda Saklayın

Mobil cihazlarda artık SD kartınızdaki silinen fotoğrafları direkt olarak geri getirebilirsiniz. Bu konuda etkili kurtarma yöntemi şeklinde veri kurtarma yazılımı kullanmak olabilir. Bazı programlar, ücretsiz olmasıyla beraber denenmeye değer ve işletim sistemlerine uygun şekilde silinen, kayıp fotoğraflarınızı kurtarma konusunda oldukça yardımcıdır.

Mac cihaz kullanıyorsanız eğer Disk Drill adlı program ile SD karttan silinen görselleri geri getirebilir, Windows ya da Android cihaz kullanıyorsanız da bu konuda Fonedog adlı uygulama ile dosyaları geri getirme konusunda faydalanabilirsiniz. 

Silinen Resimleri Kurtarmak İçin Ne Yapmalı? 

Virüs gibi farklı unsurlara bağlı olarak kimi zaman mevcut verilerinize ulaşamayabilirsiniz. Yanlışlıkla sil komutunun verilmesi durumunda silinen fotoğraflar geri dönüşüm kutusuna gidecektir. Buradan geri yükle komutu vererek fotoğraflarınızın kurtarılmasını kolayca sağlayabilirsiniz. Ancak farklı nedenlerle silinen fotoğraflarınızı kurtarmak için veri kurtarma tekniklerinin kullanılması gerekebilir. 

Böyle bir durumda çeşitli programlarla resimlerin kurtarılmaya çalışılması mevcut verilere daha fazla zarar da verebiliyor. Bu nedenle sizlere önerimiz profesyonel destek almanızdır. Silinen fotoğraflarınız için hemen bizi arayabilir ve sizin için en kısa sürede veri kurtarma çalışması yapmamızı sağlayabilirsiniz. Gold Data olarak sizlere en kaliteli ve en hızlı veri kurtarma hizmetini sunuyoruz.