icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

PST dosyasını bir depolama aygıtından diğerine kopyalayıp yapıştıramıyorsanız ve bu işlemi yapmak istediğinizde kaynak dosya veya diskten okunamıyor outlook hatası alıyorsanız, bu hatanın nedeni çok yüksek olasılıkla kullanılan cihazdadır. Nedeni her ne olursa olsun bu sorunla karşılaşıldığında her an veri kaybı da meydana gelebilir. Bu nedenle derhal soruna müdahale edilmesi gerekir. 

Uygulayabileceğiniz ilk yönteme Outlook’u kapatmakla başlayın. Outlook açıkken PST dosyasını kopyalamanız mümkün olmadığı için bu hatayı almanızın nedeni aslında sadece Outlook’un açık olması da olabilir. Kapattığınızda işlemi yapmayı yeniden deneyebilirsiniz. Büyük olasılıkla kopyalama işlemini başarılı bir şekilde yapacaksınız. Ancak yine de farklı hatalar alıyor ve dosyayı kopyalayamıyorsanız bu durumda ikinci yönteme geçmelisiniz.

Antivirüs Ayarlarını Değiştirin!

Antivirüs yazılımlarının büyük bir bölümü Outlook’u sürekli tarar ve bu nedenle Outlook sürekli anti virüs yazılımı nedeniyle meşguldür. Bu duruma bağlı olarak hata uyarısı da ekranda görüntülenebilir. Antivirüs programını ayarlarını değiştirerek kısa süreliğine de olsa Outlook’u taramasını engelleyebilir ve bu esnada dosyayı kopyalama işlemini yapabilirsiniz. Ancak ayarları değiştirdikten sonra sistemi yeniden başlatmanız gerektiğini unutmayın. 

Güvenli modu kullanarak bu işlemi yapmanızı öneriyoruz. Bazen de Outlook PST dosyalarını kopyalamak isterken dosya dizinlenir. Bu durumda da hata uyarısı alırsınız. Sisteminizi yeniden başlatarak güvenli mod bölümünü seçmeniz çok yüksek olasılıkla bu sorunu ortadan kaldıracak ve dosyanızı sorunsuz bir şekilde kopyalamanızı sağlayacaktır.