Şifrelenmiş Hard Disklerden Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?


Merhaba.

Bir çok kişinin başına gelmiş bir olaydır.

Özellikle notebooklarda bios ayarlarından bırakılan şifrelerin kaldırılma işlemi ev kullanıcıları için oldukça güç çoğu zamanda imkansızdır. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Hemen arama yapma yoluna gidiliyor. Aslında konuya sizin kadar bilgisi olan insanların forumlarda yazdıkları uygulanmaya çalışılıyor. Biostan şifre bırakılmış harddisklerde  karıştırılan husus bios şifresi kaldırma mantığının harddiskte de uygulanmaya çalışılmasıdır. Halbuki durum harddiskte çok farklıdır. Bioslarda bios ayarları koruma altına alınmamış ise basit bir pil sökme işlemi ile basarılı bir şekilde gerçekleşebilir. Ama harddisklerde öyle sökebileceğiniz bir pil yoktur. Şifre disklerdeki NVRAM lara yazılır. Peki nasıl kaldırabiliriz.
gold data
Üzgünüm. Yüzlerce forum, başlık sayısız kurtarma yöntemi okumuşsunuzdur. Ama bunların hiçbiri şifre aktif diskte işe yaramaz. Bu programlar şifre pasif unutulmuş disklerde şifreyi kırmak veya kaldırmak için yazılmıştır. GOLD DATA TEKNOLOJİ olarak şifre aktif  veya pasif tüm disklerden başarılı bir şekilde veri kurtarma işlemi yapabilmekteyiz. Ayrıntılı bilgi için www.goldverikurtarma.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

HP dizüstü bilgisayar kullanan takipçilerimizi ilgilendirebilecek olan HP dizüstü bilgisayarlarda kurtarma yöneticisi nasıl başlatılır yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar