icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hemen her bilgisayar kullanıcısının yaşadığı sıkıntılardan biri de bilgisayarda depolanmış olan bir dosyaya ulaşamamaktır. Virüsler, yazılım sorunları ya da donanımsal problemler gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen bu sorun karşısında herkes bilgisayardan dosya kurtarma yollarını aramaya başlar. İnternet ortamında basit araştırma yapıldığında onlarca “dosya kurtarma” programı adı altında lanse edilen program ile karşılaşmak mümkün. 

Ancak bu programları kullanımı çoğu zaman çözüm olmadığı gibi bazen veri kaybını telafisi olmayacak boyutlara taşımaktadır. Özellikle sabit disklerde ki fiziksel problemlerden kaynaklı veri kayıplarında bu tür yazılımlar veri kaybını önemli bir ölçüde arttırmaktadır. Hemen hemen tüm programların kullanıcı sözleşmelerinde bu konuya dikkat edilmesi ve yaşanacak veri kaybından mesul olmadıkları bildirilir. Maalesef bir çok kullanıcı bu sözleşmeleri okumadan geçerler. 


Bilgisayardan Dosya Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlarda verilerin depolandığı bölüm sabit disk bölümüdür. Sabit diskte oluşmuş bir arıza durumunda, söz konusu program yazılımının bu donanım arızasını gidermesi ve dosyaya yeniden erişiminizi sağlaması elbette olanaksız. Bilgisayara bulaşan bir virüs nedeniyle dosyaya ulaşamıyor olmanız halinde, virüsü temizleyen bir anti virüs programını indirerek yükleyebilirsiniz. Ancak virüs tarafından zarar verilmiş bir dosyanın anti virüs tarafından onarılması mümkün olmaz. 

Sonuç olarak bilgisayar ortamında bir dosyayı kurtarmanız gerektiğinde yapmanız gereken bir veri kurtarma firmasının hizmetinden yardım almanız olmalıdır. Nedeni anlaşılmadan ve sorun ortadan kaldırılmadan dosya kurtarmak elbette mümkün olmaz. Bu analiz çalışması için de mutlaka profesyonel bir müdahalede bulunulması gerekir. 

Öncesinde bilgisayar kullanıcılarının kişisel girişimlerinin ve müdahalelerin söz konusu dosyaya hatta bilgisayardaki diğer dosyalara daha fazla zarar verebileceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle internetten program indirerek dosya kurtarma çalışmaları yapmak yerine profesyonel firmalara yönelmeniz, mevcut dosyalarınıza zarar gelmemesi adına da önem taşır. Ayrıca mutlaka konusunda uzman, rüştünü ispatlamış, güvenilir bir   veri kurtarma firmasının seçilmesi de önemlidir. 

Bilgisayardan dosya kurtarma ihtiyacınız olduğunda 444 36 98 numaralı iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak veri kurtarma uzmanlarımızdan destek alabilir doğru bir şekilde yönlendirilebilirsiniz. 


RASTGELE