icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayar sistemlerindeki verilerin farklı disklere ve bilgisayar sistemlerine taşınmasına veri transferi denilir. Verilerinizi sağlıklı bir şekilde kopyaladıktan sonra tekrar farklı bir sisteme taşıyabilir ve mevcut diskinizi silerek tekrar kullanıma açabilirsiniz. Veri transferi hızları genelde kısıtlı olduğu için bu işlem biraz vaktinizi alabilir. Fakat verilerinizin güvenliği ve kopyalanması açısından önemli bir işlemdir.

Veri transferlerinin hızlı şekilde gerçekleştirilmesi hem veri kurtarma hem de kurumsal anlamda kullanım konusunda kritik önem taşıyor. Profesyonel şekilde bireysel kullanıcıların yararlandığı hızlı veri transferleri sayesinde işlemler daha çabuk ilerlediği için işlerin ilerleyişi hızlanıyor ve zamandan büyük bir tasarruf elde ediliyor.

Veri Transferi Hızı Nedir?

Veri transferi hızı, verilerinizi aktarmak istediğiniz platform ve aktarım yaptığınız aygıtların çeşidine göre değişkenlik gösterebilen bir yapıya sahiptir. Örneğin verilerinizi geriye getirmek ya da birer kopyasını edinebilmek için yapacağınız veri transferinin hızı ile internet ortamında bir modem kullanarak transfer edeceğiniz verilerin hızları arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. 

Arızalanan disklerinizin içindeki verilerin farklı bir diske transfer edilmesi süreci genelde uzun bir süreç olduğu için bu konuda profesyonel destek almanız durumunda daha hızlı hareket etmiş olursunuz. Ayrıca veri transferi sırasında ortaya çıkabilecek sorunların da önüne profesyonel hizmetler sayesinde geçebilirsiniz.

Veri transferi işlemlerini en güvenilir ve hızlı şekilde firmamızdan aldığınız takdirde verilerinizi en kısa sürede yeni aygıtlarınız üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlar için incelediğimiz android veri kurtarma nedir yazımıza da göz atabilirsiniz.

Veri Transferine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Veri transferleri birçoğumuz için oldukça basit bir işlem olarak görülür. Flash bellek içerisindeki bir veriyi bilgisayara aktarmak oldukça kolaydır. Veri transferi dendiğinde ilk olarak aklımıza bu tarz basit bir işlem geliyor olsa da bu transferler son derece büyük çaplarda olabilmektedir. Şirketler, depolama alanlarındaki değişiklik sebebiyle çok yüksek boyutlardaki verileri transfer etmek isteyebilirler.

Verilerin depolandığı cihazlarda yaşanan arızalar da veri aktarım işlemine ihtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır. Depolama cihazlarında yaşanan arızalanmalar yeni bir cihaza geçişe sebep olabilmektedir. Bu durumda verilerin zarar görmeden alınabilmesi için profesyonel hizmetlere ihtiyaç duyulur. Bu aşamada da Gold Data en doğru adreslerin başında gelecektir.

Bozulan Cihazlardan Veri Transferi Mümkün Mü? 

Depola aygıtlarında birçok farklı sorun ortaya çıkabilmektedir. Virüs girişi ya da dışarıdan bir saldırı sebebiyle depolama aygıtları kullanılamaz hale gelebilir. Böyle bir durum olduğunda depomla aygıtının içerisinde yer alan verilerin veri merkezlerinde kurtarılması ve güvenli bir cihaza aktarılması gerekmektedir.

Depolama aygıtlarında fiziksel problemler de ortaya çıkabilir. Küçük ebatlardaki depolama aygıtlarının düşürülmesi ya da sert bir cihazla depolama aygıtına vurulması durumunda aygıtlar kullanılamaz hale gelecektir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda da profesyonel veri transferi hizmeti alınması doğru bir tercih olur. Gold Data her iki durumda da sizlere ihtiyaç duyduğunuz hizmeti sunacaktır.

Veri Transferi İçin Hangi Adımların Atılması Gerekli? 

Verilerin transfer edilmesine karar verilirse hiç zaman kaybetmeden Gold Data ile iletişime geçilmesi gerekir. Firmamız hızlı ve güvenli bir biçimde veri aktarımını gerçekleştirebilir. Verilerin bulunduğu depolama cihazlarının bizlere ulaştırılması gereklidir. Elden bu depolama aygıtlarını bizlere verebildiğiniz gibi kargo ile gönderme şansınız da olacaktır.

Verilerin transfer edileceği adreslerin de belirlenmesi çok önemlidir. Veriler farklı bir fiziksel depolama aygıtına aktarılabileceği gibi sanal aygıtlara da aktarılabilir. Firmamız veri transferini sizin talebinize bağlı olarak gerçekleştirmektedir. Olabilecek en kısa sürede tamamlanan işlemler sonrasında verilerinizi yeni depolama alanında tutmaya başlayabilirsiniz.

Veri Transferinde Neden Profesyonel Yardım Alınmalı?

Veri transferi için profesyonel hizmet alınmasının ilk sebebi verilerin korunmasıdır. Şirketler verilerini farklı bir depolama aygıtına aktarırken ciddi sorunlar yaşayabilirler. Aktarım sırasında ortaya çıkan bir hata dosyaların her iki depolama aygıtından da silinmesine yol açabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için Gold Data ile iletişime geçilerek veri transferi için özel bir hizmet alınması gerekir.

Verilerin aktarımı standart yöntemlerle oldukça zordur. Büyük boyutlara sahip verilerin farklı bir aygıta aktarımı günler hatta haftalar alabilir. Bu veri aktarımını hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleştirmek adına firmamız ile iletişime geçilebilmektedir. Firmamız veri aktarım işlemlerini olabilecek en kısa sürede tamamlar. Yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı alınan önlemler sayesinde verileriniz güvenli bir biçimde yeni depolama cihazlarına aktarılır.

Veri Transferi Ne Kadar Zaman Alır?

Veri transferlerinde gerekli olan süre verinin boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Firmamızın veri transferi işlemlerinde kullandığı özel cihazları bulunur. Bu cihazların saniye başına transfer ettiği veri boyutu bellidir. Bu doğrultuda firmamız transfer edilecek olan veri miktarını öğrendiği anda size yaklaşık bir süre sunabilecektir. Dosya transferinizi olabilecek en kısa sürede tamamladığımızı bilmeniz yeterli olacaktır.

Uygun Fiyatlarla Veri Transferi İmkânı

Veri transferleri için önemli şirketler her zaman profesyonel seçenekleri tercih ederler. Ancak küçük boyutlu işletmeler için veri transferi eldeki imkânlar ile yapılabilecek bir işlem olarak görülür. Şirketin yetkili isimleri risklerden haberdar olsa da para çıkışı olmaması için bu riskleri kabul ederler.

Firmamız ile iletişime geçildiğinde veri transferi için talep edilen ücretleri gördüğünüzde alınan risklerin bir anlam ifade etmeyeceğini fark ederseniz. Firmamızın sunduğu uygun fiyatlar veri transferinde Gold Data’nın en doğru adres olmasını sağlamaktadır.