icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayar sistemlerindeki verilerin farklı disklere ve bilgisayar sistemlerine taşınmasına veri transferi denilir. Verilerinizi sağlıklı bir şekilde kopyaladıktan sonra tekrar farklı bir sisteme taşıyabilir ve mevcut diskinizi silerek tekrar kullanıma açabilirsiniz. Veri transferi hızları genelde kısıtlı olduğu için bu işlem biraz vaktinizi alabilir. Fakat verilerinizin güvenliği ve kopyalanması açısından önemli bir işlemdir.

Veri transferlerinin hızlı şekilde gerçekleştirilmesi hem veri kurtarma hem de kurumsal anlamda kullanım konusunda kritik önem taşıyor. Profesyonel şekilde bireysel kullanıcıların yararlandığı hızlı veri transferleri sayesinde işlemler daha çabuk ilerlediği için işlerin ilerleyişi hızlanıyor ve zamandan büyük bir tasarruf elde ediliyor.

transfer

Veri Transferi Hızı Nedir?

Veri transferi hızı, verilerinizi aktarmak istediğiniz platform ve aktarım yaptığınız aygıtların çeşidine göre değişkenlik gösterebilen bir yapıya sahiptir. Örneğin verilerinizi geriye getirmek ya da birer kopyasını edinebilmek için yapacağınız veri transferinin hızı ile internet ortamında bir modem kullanarak transfer edeceğiniz verilerin hızları arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır.

Arızalanan disklerinizin içindeki verilerin farklı bir diske transfer edilmesi süreci genelde uzun bir süreç olduğu için bu konuda profesyonel destek almanız durumunda daha hızlı hareket etmiş olursunuz. Ayrıca veri transferi sırasında ortaya çıkabilecek sorunların da önüne profesyonel hizmetler sayesinde geçebilirsiniz.

Veri transferi işlemlerini en güvenilir ve hızlı şekilde firmamızdan aldığınız takdirde verilerinizi en kısa sürede yeni aygıtlarınız üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip cihazlar için incelediğimiz android veri kurtarma nedir yazımıza da göz atabilirsiniz.


Sizi Arayalım