icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarlarda en sık kullanılan ofis programlarından biri de Excel dosyaları oluyor. Hem kişisel kayıtların tutulması hem de iş hayatında önemli listelerinin hazırlanması gibi pek çok farklı ihtiyaca yönelik olarak kullanılabilen Excel dosyalarında kimi zaman çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. En sık yaşanan problem dosyanın açılırken hasarlı uyarısı vermesi veya açılan dosyanın içeriğinin eksik/hatalı olmasıdır.

Excel Dosyasında Bozulma Neden Meydana Gelir?

Bazen virüs kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorun çoğunlukla diskte bad sectörlerden kaynaklanabiliyor. Bilgisayara çeşitli yerlerden bulaşabilen kötü amaçlı yazılımlar dosyaları şifreleyebiliyor  ya da dosya uzantısını değiştirebiliyor.  Bu durumda kesinlikle internette edindiğiniz ve doğruluğundan emin olmadığınız yöntemleri kullanmamalısınız.  Bunun yerine çok daha akılcı bir seçenek olan biri kurtarma firması ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Excel dosyalarında kimi zaman bazı yazılım hataları nedeniyle bozulma da meydana gelebilir. Bozuk Excel dosyası  kurtarma çalışması ise profesyonel veri kurtarma firmaları tarafından yapılması gereken çalışmalar arasında bulunuyor. Çünkü bu çalışma kapsamında öncelikle Excel dosyasında neden bozulma meydana geldiğinin belirlenmesi gerekir.  Dosyayı bozan faktör belirlendikten sonra bu faktörlerin ortadan kaldırılması için gerekli çalışmalara başlanır.

Bozuk Excel Dosyası Kurtarma İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sonrasında bozuk Excel dosyası kurtarılarak dosya sahibine teslim edilir. Tüm bu işlemlerin gelişigüzel yöntemlerle yapılması tahmin edebileceğiniz gibi pek mümkün olmaz. Gold Data olarak uzun yıllardır bozuk Excel dosyası veri kurtarma çalışması alanında hizmet veriyoruz.  Bu alanda son derece deneyimli olan uzman ekiplerimiz en güncel yazılımları ve en yeni teknikleri kullanarak bozuk Excel dosyası kurtarma çalışmasını çok kısa bir süre içerisinde tamamlıyor. 

Kullandığınız Excel dosyasında bir bozulma olduğunu fark ediyorsanız müşteri hizmetleri merkezimizi arayabilirsiniz.  Bu sayede adım adım ne yapmanız gerektiği tarafınıza aktarılır böylelikle dosyanın kurtarılması için gerekli çalışmaya zaman kaybedilmeden en kısa sürede başlanır. Bozuk Excel dosyasını kurtarma için  bilgisayarınıza çeşitli programlar yüklemeyin ve internette edindiğiniz her bilgiye güvenerek gelişigüzel müdahalelerde bulunmayın.  Aksi halde dosyanın kurtarılmasını tamamen engellemiş olursunuz.