icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Antivirüs programları, bilgisayarların kötü amaçlı yazılımlardan korunmasına olanak sağlamaktadır. Bilgisayarınızda kullanacağınız antivirüs programları sayesinde bulunan e- postaların, dosyaların ve diğer verilerin taranmasıyla zararlı yazılımların tespit edilmesi mümkün olmaktadır.

Bilgisayarda kullanılacak olan güvenilir bir antivirüs programı sayesinde bilgisayarın solucanlardan, virüslerden, casus yazılımlardan, truva atlarından ve kötü amaçlı olan diğer virüslere karşı korunması sağlanmaktadır. Yüksek başarı oranı, memnuniyet ve kalitenin ön planda tutulduğu Gold Data Veri Kurtarma aracılığı ile siz de hizmet alabilirsiniz.

Antivirüs Programı Nedir?

Bilgisayarların kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden korunması için bilgisayara yüklenebilecek olan çeşitli antivirüs programları mevcuttur. Kullanılabilecek olan antivirüs programlarından bazıları ücretli olurken bazıları da ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Bilgisayarın virüslerden, casus yazılımlardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korunabilmesi için kullanılacak olan antivirüs programları oldukça önemlidir.
Antivirüs Programları Güvenilir Mi

Gold Data Veri Kurtarma firması tarafından bilgisayarınıza yüklenecek olan antivirüs programları sayesinde bilgisayarınız virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma altına alınacaktır. Kullanmayı tercih edebileceğiniz ücretsiz antivirüs programları arasında en fazla tercih edilenler; Microsoft Windows Defender, Avast, Bitdefender, Kaspersky ve AVG olarak ifade edilebilmektedir.

Antivirüs Programları Nasıl Çalışır?

Antivirüs programlarının genel olarak bilgisayarda ortak bir çalışma prensibiyle faaliyet gösterdiklerini söylemek mümkün olmaktadır. Bilgisayarda bulunan verilerin ve dosyaların taranmasıyla kötü amaçlı yazılımların tespit edilmesi ve dosyalara bulaşan virüslerin temizlenmesi antivirüs programları sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için kullanılmakta olan antivirüs programlarının bilgisayara yüklenmesi ve aktifleştirilmesi de oldukça önemli bir süreç olduğu için güvenilir bir firma tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Bilgisayarınızda etkin bir koruma sağlaması için Gold Data Veri Kurtarma firması aracılığı ile gerekli antivirüs programı kurulumlarını gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Bilgisayara gelen dosyaların veya ağ trafiğinden geçen kodun taranmasıyla çalışmakta olan antivirüs programlarının kullanılması oldukça önemlidir. Antivirüs programını oluşturan şirketler tarafından önceden bilinen kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin bulunduğu kapsamlı bir veri tabanı hazırlanmaktadır.

Antivirüs yazılımları tarafından bilgisayarın mevcut yazılımları nasıl algılayacağı, işaretleyeceği ve zararlı yazılımların nasıl kaldırılacağı programlanmaktadır. Antivirüs programlarının virüslerle mücadele edilmesi için tasarlanan bir program olduğunu söylemekte mümkün olmaktadır.

Antivirüs Programı Çalışma Sistemi

Antivirüs programları, ağ trafiğinden gelen kodu ve gelen dosyaları tarayarak çalışmaktadır. Gold Data Veri Kurtarma aracılığı ile önceden bilinen kötü amaçlı yazılımlardan oluşan son derece kapsamlı bir veri tabanı oluşturulmaktadır.

Yazılan antivirüs programlarının ise bu olumsuzlukları ne şekilde algılayacağı, işaretleyeceği ve kaldırılacağı programlanmaktadır. Virüslerle mücadele etmek için tasarlanmış olan antivirüs programlarının kullanılmaması durumunda bilgisayara zarar verecek olan yazılımlardan korunmak mümkün olmamaktadır.

Antivirüs programları üç parçalı bir sistem şeklinde çalışmaktadır. İlk aşama virüs arama, ikinci aşama virüs algılama, üçüncü ve sonuncu aşama ise virüsleri kaldırma olarak ifade edilebilmektedir. Dosyalar, uygulamalar ve programlar bilgisayara girip çıkarken, virüsten koruma programı eşleşmelerini bulmak için veri tabanıyla karşılaştırılmasını gerçekleştirir.

Ardından veri tabanında benzer olan veya aynı olan eşleşmelerin izole edilmesi, taranması ve kaldırılması için gerekli olan işlemler uygulanır. Bazı virüsten koruma yazılımlarının ise kötü amaçlı kodu kaldırmak için bir dosyayı temizlemeden önce sizden izin alması gerekmektedir.

Virüsleri kaldırmak için onay istemeyecek olan çeşitli virüs programları da bulunmaktadır. Bu yazılımlarda ise kötü amaçlı dosyaların bilgisayardan otomatik bir şekilde kaldırılması mümkün olmaktadır.

Bilgisayarların kötü amaçlı yazılımlardan korunabilmesi için kullanılan antivirüs programları oldukça önemlidir. Güvenilir bir antivirüs programı kullanmak için Gold Data Veri Kurtarma firmasıyla iletişime geçebilir ve antivirüs hizmeti alabilirsiniz.

Ücretli Antivirüs Programlarının Avantajları Nelerdir?

Genel olarak ücretli antivirüs programları tarafından daha güçlü ve kapsamlı bir şekilde koruma sağlandığını söylemek mümkündür. Bilgisayarınızda kullanmayı tercih ettiğiniz antivirüs programının ücretli olması halinde daha fazla güncelleme alması ve yeni tehditlere karşı da daha etkin bir koruma sağlaması mümkün olmaktadır.

Bu durumda kullanılan antivirüs programlarının ücretli olması halinde yararlanacağınız ekstra araçlar ve özellikler olacağını söylemekte mümkündür. Kullanım şekline göre bilgisayarınız için en uygun olacak antivirüs programı hakkında Gold Data Veri Kurtarma firması ile iletişime geçebilir ve detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

En uygun fiyat garantisi ile kaliteli bir şekilde hizmet alabileceğiniz Gold Data Veri Kurtarma firmasında müşteriyi koruma merkezli iş politikası benimsenmektedir. Güvenilir bir firmadan antivirüs hizmeti almak ve aklınıza takılan herhangi bir sorun ile ilgili tekrar destek almak isterseniz Gold Data Veri Kurtarma size en yüksek faydayı sağlayacaktır.

Ücretsiz Antivirüs Programları Nelerdir?

Aylık veya yıllık olarak belirli bir abonelik ücreti ödemeden kullanabileceğiniz çeşitli antivirüs programları da mevcuttur. Tercihinize göre ücretli veya ücretsiz antivirüs programlarını tercih etmeniz mümkün olmaktadır. En fazla tercih edilmekte olan ücretsiz antivirüs programından olan Kaspersky Free Antivirüs, Avast Free Antivirüs, Bitdefender Antivirüs, AVG Antivirüs Free ve Microsoft Windows Defender gibi programlar yer almaktadır.

Bilgisayarınızı casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyan antivirüs programlarının güncel bir şekilde bilgisayarınızda bulunması bilgisayarınızın ve bilgisayarınızda bulunan verilerin korunması için oldukça önemlidir.

Hangi Antivirüs Programı Daha Etkilidir?

Kullanılacak olan antivirüs programının seçilmesi kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Sizin için en doğru antivirüs programının hangisi olduğunu Gold Data Veri Kurtarma firması ile iletişime geçerek değerlendirebilir ve seçebilirsiniz. Bu durumda hangi antivirüs programının daha iyi olduğunun seçilmesinde kullanıcının ihtiyaçlarının ön planda tutulması daha doğru olacaktır.

Kullanılmakta olan antivirüs programlarının her biri farklı bir işletim sisteminde daha iyi bir performansa sahip olabilmektedir. Bu durumda hangi antivirüs programının daha iyi olduğuna ve tercih edilmesi gerektiğine karar vermeden önce kullanıcının ihtiyaçları göz önünde tutulmalıdır.

Antivirüs Programları Güvenilirliği

Antivirüs programlarının bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyucu bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak ücretli antivirüs programlarının daha fazla güncelleme alması nedeniyle daha kapsamlı bir şekilde koruma sağladığı ifade edilebilir.

Kullanılan antivirüs programlarının güvenilir bir kaynak aracılığı ile bilgisayarınıza yüklenmesi ve kurulması sonrasında güvenilir olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda kullanılan ücretsiz antivirüs programları arasında da güvenilir olan programların bulunduğu söylenebilmektedir. Kişinin kullanımları ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilecek olan antivirüs programı farklılık göstermektedir.

Antivirüs programı kullanılmadığı zaman bilgisayarın güvenlik duvarının virüsler tarafından daha kolay bir şekilde aşılması mümkün olmaktadır. Antivirüs programları güvenilirdir ancak her dosyanın indirilmesine ve her dosyanın açılmasına karşı bir koruyuculuk sağlamadığının da söylenmesi gerekmektedir.

Antivirüs Programının Yüklenmesine Gerek Var mıdır?

Antivirüs programları bilgisayar kullanıcıları için üst derecede koruma sağlarlar. Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeyecek olan bootloader kilidini kaldırmayan kişilerin çok üst düzey bir antivirüs programı kullanmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak bilgisayarda bulunan verilerin güvenliği ve zararlı programların bilgisayara zarar vermemesi için güvenilir bir antivirüs yazılımından yardım almak fayda sağlayacaktır.

Bilgisayar ve veri güvenliği için bir antivirüs programının kullanılmasında fayda vardır. Kullanıcılar için en uygun antivirüs programının tespit edilmesi ve yüklenmesi ise Gold Data Veri Kurtarma firması tarafından güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.