icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri depolamak için en çok tercih edilen aygıtların başında hard diskler geliyor. Oldukça geniş bir hafıza kapasitesine sahip olması nedeniyle verilerin depolanmasına da olanak tanıyan bu aygıtlar çeşitli nedenlerle arızalanabiliyor. Bu durumda silinen harddiskten veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Peki, veri kurtarma çalışması ile verilerin tümünün kurtarılması mümkün olur mu? 

Aslında bu soruya bir analiz çalışması yapılmadan önce yanıt verilmesi çok güç. Silinen verilerin ne kadarının kurtarılacağının tahmini olarak da belirtilebilmesi için öncelikle bir analiz yapılması gerekir. BU analiz esnasında silinen harddiskten veri kurtarma için nasıl bir çalışma yapılması gerektiği belirlenir. Çünkü verilerin neden silindiğinin tespit edilmesi sağlanır.

 

Hard Diskten Veri Nasıl Kurtarılır?

Hard disklerde verilerin depolandığı bölüme ulaşılması gerekir. Ardından bu bölümde silinen verilerin geri getirilmesi için profesyonel bir çalışma yapılır. Genellikle özel olarak hazırlanan yazılımlar kullanılarak bu çalışma gerçekleştirilir. Ancak verilerin silinme nedenine bağlı olarak farklı bir çalışma da yapılabilir. Eğer hard diskte donanım sorunu mevcutsa ya da fiziksel olarak sorun meydana gelmişse bu durumda veriler farklı bir hard diske aktarılır. 

Hard diskten veri kurtarma çalışmasının yapılması için firmamızın deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Gold Data olarak uzun yıllardır verdiğimiz hizmet kapsamında tüm hard disk marka ve modelleri üzerinde veri kurtarma çalışması yapıyoruz. Konuya dair daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.