icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Sabit diskinizde yer alan fotoğraflarınız bazı özel durumlara bağlı olarak silinebilir. Fiziksel hasara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlar, sıvı teması ve hataya bağlı olarak yanlışlıkla silinen fotoğraflarınızı geriye getirebilmeniz mümkündür. Bilgisayarda silinen fotoğrafları kurtarma işlemini yapmadan once ise bazı bilmeniz gereken özel detaylar bulunmaktadır.

Bilgisayarınızdaki silinen fotoğrafları geri getirmenin birçok yöntemi olsa da veri kurtarma işleminin profesyonel kişiler tarafından yapılması her zaman için daha avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar. 

Kendi başınıza uygulayabileceğiniz yöntemler sebebiyle fotoğraflarınızın kalıcı olarak silinmesine yol açabilirsiniz. Ayrıca ücretli veya ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz veri kurtarma programlarının da başarı oranı son derece düşüktür.

Yapılan hataların başında geri dönüşüm kutusundan kontrol etmeden birçok verinin siliinmesi geliyor. Bilgisayarda yer alan önemli dosyalar fark etmeden siliniyor ve sonrasında geri dönüşüm kutusu da incelenmeden kalıcı olarak siliniyor. Aslında siz kalıcı olarak silindiğini düşünseniz de durum böyle değil. Bu verileriniz hala kurtarılmaya uygun.

Dosyalarınızı eğer doğru adımları atarsanız geri getirebilirsiniz, ancak bunun için atacağınız her bir adım beraberinde riski de getiriyor. Silinen dosyaları kurtarmanın birçok yolu olsa da çoğu uzmanlık gerektiriyor.

Silinmiş dosya sayısı eğer fazla ve bu dosyaların içeriği sizin için önemliyse bireysel girişimleri önermiyoruz. Çünkü dosyayı yanlışlıkla silmeniz sizin hatanız olmasa da dosyaların üzerine işlem yaparak daha fazla hasar vermek sizin suçunuz olacaktır.

Alanında uzman firmalardan olan Gold Data, sizler için garantili ssd veri kurtarma hizmeti sağlamaktadır. Bu konuda tecrübelerimiz ile müşterilerimizi doğru yönlendirmeye ve onların geçmişini kaybetmesine engel olmaya çalışıyoruz.

Silinen Fotoğrafları Kurtaran Programlar

Bilgisayarınızda ilk aşamada sildiğiniz fotoğrafları geri dönüşüm kutusu içerisinden geri yükle butonunu kullanarak hemen kurtarabilirsiniz. Ancak çoğu kişi buradan da dosyaları kalıcı olarak silmiş oluyor. Sorun da tam bu aşamada başlıyor.

Eğer siz de geri dönüşüm kutusu içerisinden bile fotoğraflarınızı silmişseniz detaylı bir analiz yapmanız gerekebilir. Bu aşamada çeşitli veri kurtarma programlarını da inceleyebilirsiniz. Gold Data olarak sizlere Tahlis Veri Kurtarma yazılımını öneriyoruz.

Bilgisayarınıza Tahlis kurduktan sonra tarama işlemini başlatıyorsunuz. Bir süre diskiniz üzerindeki tüm dosyaları inceliyor ve sizlere kurtarabileceği dosyaların bir listesini veriyor. Tabi ki bu analiz bir laboratuvar ortamındaki kadar detaylı ve kalıcı bir kurtarma garantisi vermese de büyük oranda kayıplarınızın önüne geçebiliyor.

Tahlis Veri Kurtarma yazılımında pro versiyon kapsamında teknik destek ekibimizden telefon ile destek alabildiğinizi de hatırlatmak isteriz.

Profesyonel Veri Kurtarma Firmaları

Bilgisayarınızdan silinen fotoğrafların güvenilir bir şekilde geriye getirilebilmesi için laboratuvar ortamında sabit diskinizin analiz edilmesi gerekebilir. Ayrıca hangi sebeplerden dolayı bilgisayarınızda yer alan fotoğraflarınızın silindiğinin de tespit edilmesi son derece önemlidir. Farklı sebeplerden dolayı silinen verilerin tamamı için sebeplere bağlı özel çözümler üretilmesi gerekmektedir. 

Fotoğraflarınızın kaybolmasını istemiyorsanız sisteminizi daha dikkatli kullanabilir ve düzenli olarak yedek almaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz fotoğraf. ve dosyaları olası risklere karşı koruma altına almış olabilirsiniz. 

Yedek alma alışkanlığı edindiğiniz zaman sisteminizi geriye getirebilir veya yedek aldığınız sabit diskinizden verilerinizi geriye getirebilirsiniz. Ancak bu yöntem de tamamen güvenilir bir yöntem değildir. Bilgisayarınızdaki fotoğrafların herhangi bir sebepten dolayı silinmesinden şikayetçiyseniz bu konuda mutlaka profesyonel şekilde hizmet sunan güvenilir veri kurtarma firmalarından destek almalısınız.

Dosya ve klasörlerin kalıcı olarak geri gelmesi için en önemli noktalardan birisi sizin yapacağınız veri kurtarma firması tercihi diyebiliriz. Bireysel girişimlerde kurtarma aracını seçerken dikkat etmeniz gerekiyor demiştik, eğer kurumsal bir hizmet alacaksanız da tercih edeceğiniz firmayı iyi seçmeniz gerektiğini tekrar tekrar vurgulayalım.

Gold Data Veri Kurtarma olarak bilgisayarda silinen dosyaları kurtarma konusunda bizi tercih etmeniz durumunda diskinizi sökerek bize göndermeniz gerekmektedir. Gelen diskiniz üzerinde uzmanlarımız özenle ve büyük bir titizlilikle çalışacak. Sistem üzerinden size otomatik olarak bilgiler anlık olarak aktarılmaya devam edecek. Silinen dosyaları kurtarmak konusunda gösterdiğimiz hassasiyet kadar sizleri bilgilendirmek noktasında da gerekli özeni göstermekteyiz.

Verilerinizin bir index dosyasını kurtarma sürecinde sizinle paylaşacağız. Bu index içerisinden dosya türünü ve dosyaların düzenlenme tarihini görebileceksiniz. Talepleriniz doğrultusunda verilerinizi geri yükleyebilir ve adresinize ulaştırabiliriz.

Eğer siz de dosyalarımı geri almak istiyorum diyorsanız, bu konuda dikkatli olmalı ve diskiniz üzerinde işlem yapmadan profesyonel bir firmayı tercih etmelisiniz. Gold Data olarak kaybolan datalarınızı geri yüklemek bizim için en önemli görev.

Bize telefon numaralarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgileri çalışma arkadaşlarımız size aktaracaktır.

Yıllar Önce Silinen Bilgisayardaki Fotoğraflar Geri Gelir Mi?

En sık karşılaştığımız sorulardan birisi de yıllar önce sildiğimiz resimleri tekrar kurtarabilir miyiz yönünde oluyor. Bilgisayarınızdaki disk üzerinde yapılan işlem sayısı arttıkça verilerinizin üzerine yeni veriler kaydettiğiniz için başarı oranı da buna paralel olarak azalıyor.

Ancak bilgisayarınızda gereksiz fazla işlem yapmıyorsanız, sürekli yeni program ekleyip silmiyorsanız yıllar önce sildiğiniz resimleri dahi kurtarma şansınız olduğunu söyleyebiliriz. 

Virüs Yüzünden Silinen Fotoğraflar Kurtarılır mı?

Biz farkında olmasak da internette dolaştığımız her dakika aslında bir virüs saldırısı tehlikesi ile karşı karşıyayız. Birçok web sitesi çeşitli malware dosyalarını içerebiliyor. Site sahiplerinin dahi haberi olmadan hacker dediğimiz profildeki kişiler o sitelere ulaşıp, siteye giren kişilere virüs saldırısında bulunuyor.

Bu gibi durumlar sonrasında bilgisayarınıza virüs bulaşabilir ve bu virüsü temizlemek isterken resimlerinizi silebilirsiniz. Bu durumda yine daha önce belirttiğimiz gibi gereksiz işlemlerden uzak durmalısınız. En kısa süre içerisinde bir uzman analizi yaptırmalısınız.

Virüs eğer büyük riskler içeriyorsa, durum ciddi ise çeşitli antivirüs programları kullanarak virüsü silmeye dahi çalışmayın. Doğrudan bir uzman yardımına başvurun. Çünkü virüsü temizlemek isteyen antivirüs programları da bilgisayarınızdaki resim ve video dosyalarını içerisinde virüs olduğu düşüncesi ile silebilir. Bu da sizin için kıymetli olan verilerin kaybolması anlamına gelecek.

Bu tarz durumlarda önce sizin anlık olarak durumun ciddiyetine hakim olmanız gerekiyor. Eğer kritik bir virüs değilse temizleyip, sonrasında Tahlis ya da benzeri bir program ile veri kurtarma işlemi yapabilirsiniz. Ancak virüs dosyası ile ilgili problem büyük ve verileriniz sizin için kıymetli ise defalarca belirttiğimiz gibi hemen bir uzman desteği almalısınız.

Veri Kurtarma Programlarındaki Hızlı Tarama ve Derin Tarama Arasındaki Fark Nedir?

Veri kaybı yaşadığınızda dosya kurtarma programı ile sabit diskinizi taramak isterseniz birçok programda iki türlü mod ile karşılaşacaksınız. Harici diskinden silinen dosyaları geri getirmek için genellikle hızlı mod ve derinlemesine mod size sunuluyor olacak.

Eğer dosyalarınızın önceki sürümler ile karşılaştırarak görmek isterseniz derinlemesine analiz modunu seçmelisiniz. Silinen dosyaları geri getirmenizi sağlayacak faktörlerden birisi de ne zaman silindiğidir. Eğer yakın zamanda silinmiş ise hızlı mod taraması ile işleminizi yapabilirsiniz.

Tahlis kurtarma yazılımını tercih edecek olursanız Kurtar butonuna tıklayın ve sonrasında arkanıza yaslanın. Dosya geçmişi detaylıca incelenecek ve size heyecanla beklediğiniz içerikleriniz sunulacaktır.

Eğer Tahlis programı ile dahi sonuç alamıyorsanız Gold Data olarak bizi aramanızı beklemekteyiz. 

Verilerinizi Kurtarmak İsterken Mağdur Olmayın

Son zamanlarda aldığımız duyumlardan birisi de verilerini kurtarmak isteyen kişilerin internet üzerinde çeşitli kurtarma yazılımlarını araştırırken sahte programlar yüzünden bilgisayarlarının kontrolünü başka kişilere kaptırmaları yönünde oluyor. Bilgisayarınızda sildiğiniz dosyalara erişmek isterken, bilmediğiniz bir kaynaktan indirdiğiniz program sebebiyle bilgisayarınızın erişimini kötü niyetli hacker’lara vermiş oluyorsunuz.

Bu sebeple internette dolaşırken kesinlikle bir antivirüs programı kullanmanızı önermekteyiz. Sitelere giriş yaptığınızda Güvenli Değil ifadesini gördüğünüz web sitelerinden uzak durmanızı ve her indir butonu olan resme tıklamamanız gerektiğini vurgulamaktayız.

 

Usb Ya da SD Kart Mağduru Olmayın

Birçok kişisel bilgisayarda ya da ofislerde kullanılan laptop cihazlarında en çok karşılaşılan problemlerden birisi de usb flash bellekten bulaşan virüsler. Çok sık karşılaştığımız bu durum, çoğu kişide veri kaybına da yol açıyor. Siz durumu fark ettikten sonra çok geç olabiliyor. Bu sebeple bilgisayarlarınızda güvenmediğiniz usb ya da sd kart takmanızı önermemekteyiz.

Eğer bu ürünlerden birisini kullanacak olursanız, kullanım öncesinde bilgisayarınızın bir yedeğini alabilir ve bu tarih için geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Bu da çözüm olmazsa bir sonraki başvuru kaynağınız veri kurtarma programıdır. O süreçte de dikkatli olmanız gerektiğini daha öncee birçok kez dile getirdik. Hatalı bir işlem yapmadan veri kurtarma firması ile görüşmeniz en doğru karar olacaktır.