icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarların açılmaması  kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biri oluyor.  Onlarca farklı nedenden kaynaklanabilen bilgisayarın açılmaması problemi hard disklerden de kaynaklı olabiliyor.  Bu noktada hard disk bozuksa bilgisayar açılır mı sorusunun yanıtı devreye giriyor.  İşletim sistemlerinin dahili hard disklerde kurulu olması nedeniyle hard diskin  bozuk olması bilgisayarın açılmasını engeller. 

Bununla birlikte hard disklerin bilgisayarın tüm verilerini bünyesinde barındırdığını da unutmamak lazım... Yeni aldığınız bir bilgisayarda bile  şayet hard disk üzerinde bir sorun meydana gelirse bilgisayarın açılması mümkün olmaz. Bu sorun yazılımdan kaynaklı olabileceği gibi donanım ile ilgili herhangi bir problem de olabilir. Dolayısıyla hard diskler bilgisayarlarda en önemli donanımların başında geliyor. 


Hard Disk Bozulduğunda Neden Bilgisayar Açılmaz?

Farklı bir donanımda bir arıza meydana gelmesi durumunda bilgisayarınızı %100 verimli olarak kullanamasanız da bilgisayarın açılması konusunda bir sıkıntı yaşamayabilirsiniz.   Ancak hard disklerde meydana gelen herhangi bir arıza direkt olarak bilgisayarın açılmasını engelleyecektir.  Çünkü bilgisayarın işletim sistemi yani açılmasını sağlayan yazılım devreye giremez. Bu da bilgisayarın açılmasını engeller. 

Böyle bir sorun yaşayanlar genellikle bilgisayarda elektrik sistemi ile ilgili bir arıza olduğu düşüncesine kapılabiliyor. Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket  bizimle iletişime geçmeniz olacak. Bilgisayarınızı bize ulaştırmanız durumunda gerekli çalışmalar uzman ekiplerimiz tarafından yapılır ve böylelikle bilgisayarın içerisindeki verilere yeniden ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi hemen arayabilirsiniz.