icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarlarla ilgili yaşanan en büyük sorunların başında format nedeniyle silinen veriler geliyor. Kimi zaman bilgisayara virüs bulaştığı endişesi nedeniyle acil bir şekilde format atılabiliyor. Bazen de kullanıcılar format öncesinde bilgisayardaki bazı dosyaları yedek almayı unutabiliyor veya yedek aldığını zannedebiliyor. Dolayısıyla formatlanmış bilgisayardan veri kurtarma istisnasız herkesin yanıtını aradığı bir duruma dönüşüyor.

Bilinmesi gereken en önemli husus bu alanda internette çok fazla bilgi kirliliğinin olduğudur. Genellikle formatlanmış bilgisayardan veri kurtarma için bazı programların indirilmesi, bilgisayar kurulması ve kullanılması öneriliyor. Ancak bu durum dosyalara format sonrasında erişim mümkün olduğu halde bu erişim şansını da ortadan kaldırabilir. Çünkü internet ortamında onlarca farklı program önerisi ile karşılaşabilirsiniz.

Program ile Formatlanan Bilgisayardan Veri Kurtarılır mı?

Elbette bu programların tümünün formatlanmış bir bilgisayarda silinen dosyaları geri getirebileceğini düşünmeyin. Aslında profesyonel bir yöntem ile uygulandığında bu amaçla hazırlanan özel yazılımlar ile formatlanan bilgisayardan veri kurtarılması yapılabiliyor. Fakat altını yeniden çizmek isteriz ki; profesyonel bir müdahale gerekiyor. Bunun için de profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Kişisel müdahaleler formatlanmış diskten veri kurtarma çalışması yapmanızı sağlayamaz. İnternet ortamında konuya dair çok ciddi bir bilgi kirliliğinin olduğu dikkatimizi çekiyor. Bazı yöntemler öneriliyor ve bu yöntemlerin formatlanan diskten veri kurtarma işleminde başarılı olduğu iddia ediliyor. Ancak önerilere baktığınızda bu yöntemlerin başarı sağlamasının imkansız olduğunu görebilirsiniz. Hatta telafisi olmayan veri kayıplarına yol açtığını görüyoruz.

Dolayısıyla formatlanan harddiskten veri kurtarma çalışması teknik bilgi olmadan yapılabilecek bir işlem değildir. Mutlaka profesyonel anlamda destek alınması ve profesyonel olarak geliştirilen yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Kişisel girişimlerin formatlanmış diskten veri kurtarma çalışmasının aksine verilere çok daha büyük zararlar verdiği biliniyor. Daha önce defalarca bu konuya tanıklık ettik.

Veri kurtarma merkezlerinde öncelikle veriye ulaşımı engelleyen unsur, yapılan analiz çalışması ile belirleniyor. Sonrasında en uygun yazılım ya da en uygun teknik belirlenerek gerekli müdahale gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla bilgisayara ya da dosyalara herhangi bir zarar gelmesi mümkün olmuyor. Ancak gelişigüzel müdahalelerin sadece dosyalara değil, bilgisayarınıza da ciddi zararlar verebileceğini sakın unutmayın. Çok basit gibi lanse ediliyor olsa da formatlanan dosyaları kurtarma işlemi özel tekniklerin kullanılmasını zorunlu kılar.

Aynı durum farklı dosya türleri için de geçerlidir. formatlanmış bilgisayardan fotoğraf kurtarma ya da excel dosyası kurtarma gibi amaçlarla da profesyonel yöntemlere ihtiyacınız olacak. GOLD DATA olarak sizlere aktif bir hizmet sunuyor ve verilerinizin en kısa sürede kurtarılmasını sağlıyoruz. Zorunlu olarak ya da paniğe kapılarak format atmanız durumunda hemen bizimle irtibata geçerek size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Bu durumda müşteri temsilcilerimiz yapmanız gerekenleri size aktararak bilgisayarınızın tarafımıza nasıl ulaşması gerektiği konusunda sizi bilgilendiriyor. Sonrasında gerekli analiz çalışması ile size fiyat bilgisi iletiyoruz. Onay vermeniz halinde gerekli çalışmayı kısa zamanda tamamlıyoruz.

Formatlanan PC’den Veri Kurtarma 

Herhangi bir şekilde bir veri kurtarma senaryosunda karşınıza bin bir türlü sorun çıkabilir. Bölüm veya disk depolama aygıtlarının beklenmedik şekilde format görmesinden tutun da herhangi bir şekilde erişilemeyen sabit diske kadar veriler yok olduğunda yapılabilecek birbirinden farklı çözümler bulunur. Formatlanan pc den veri kurtarma çalışmasında hem programlı hem de programsız olarak destek alabilirsiniz.

Format atılan bir bilgisayardan veri kurtarmak mümkün mü? Elbette her zaman mümkündür. Bu konuda diskten verileri geri kurtarma çalışmasında yapılabilecek teknik yöntemlerden biri veri kurtarma programı çalıştırmanız olacaktır. Ücretli veya ücretsiz olarak bulabileceğiniz verileri kurtarmak üzerine kurulu program ile birlikte veri kurtarma çalışması yapabilirsiniz. Bunun dışında ikinci yöntem olarak veri kurtarmak için en iyi şekilde uzmanından destek almanız olacaktır.

Uzman kişiler tarafından işletim sistemi çöktüğünde, bilgisayarınız beklenmedik şekilde sistem kendi kendini formatladığında ya da verilerinizin tamamı yok olduğunda faydalanacağınız bir uzman desteğiyle beraber verilerinizi geri getirebilirsiniz.

Formatlanan Verileri Kurtarma

Birbirinden farklı niteliklere sahip veri kurtarma programlarını deneyerek, formatlanan verileri geri kurtarmak mümkündür. Bilgisayarınızda önemli fotoğrafları geri kurtarmak istediğinizde, işleme başlama öncesinde formatlanan disk bölümünde özenli bir şekilde inceleme gereklidir. Ne kadar gelişmiş yetkin araçlarla inceleme yaparsanız, format atılan diskin verilerinin de geri kurtarılmasında o kadar yetkiye sahip olursunuz. 

Verileri geri getirmenize yardımcı olacak olan birbirinden farklı programlar vardır. Ancak bunların kullanımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızda, disk üzerinde yapılacak tüm işlemler, format üzerine disk okuma – yazma niteliklerini arttırdığı için formatlanan verilerin de geri getirilmesini zorlaştıracağını unutmayın. Bu konuda uzman bir kişi her zaman sizlere yardımcı olur. Uzman ve profesyonel destek alarak, veri kurtarma programları ile tarama yapma konusunda bilgili değilseniz bile en hızlı şekilde görselleri, videoları kurtarma konusunda destek almış olabilirsiniz.

Formatlanmış HDD Veri Kurtarma

Uzmandan veya profesyonel HDD veri kurtarma çözümlerinden önce, çok daha yetkin bir şekilde işlem yapabilir misiniz? Elbette yapabilirsiniz. Önemli verilerinizin bulunduğu formatlanan HDD veri kurtarma konusunda çözüm olarak bir program ile tarama yapabilmek olacaktır. Bunun için uygun bir program bularak, harddisk veri kurtarma programını hard disk üzerinde taratarak resimleri ve videoları bulmanıza yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede verilerin geri getirmenize yardımcı olan bu tarama ile birlikte dosyaları kurtarabilirsiniz. 

Veri kurtarma sektöründe uzman bir firmadan da destek ve bilgi alabilirsiniz. Verilerin depolandığı cihazlar üzerinde SAS, SATA, SSD fark etmeksizin tüm cihazlarda format sonrasında geriye dönmek istediğinizde, bilgisayar veya sunucuların tamamında profesyonel destek alabilirsiniz. Uzman kişilerle alacağınız yardım sayesinde mekanik ve mantıksal problemlerin tamamına karşı çözüm odaklı yaklaşacak, en iyi şekilde de yararlanabileceksiniz. Bu konuda istediğiniz gibi faydalanırken, dilediğiniz şekilde de fiziksel veya sanal ortamda müdahale edilerek verilerinizin format öncesine dönülmesi, verilerin kurtarılması işlemi sağlanmış olacaktır.