icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Çok sayıda verinin saklandığı SD kartlarda kimi zaman yazılım sorunları olabiliyor. Kimi zaman da kullanıcılar yanlışlıkla “sil” komutu verebiliyor. Bu durumda özellikle videolar ve fotoğraflar gibi verilere erişim elbette kullanıcıları zorlamaya başlıyor. Aslında böyle durumlarda veriler bir anda ortadan kaybolmuyor. Sadece verilere ulaşımı sunan ara yüzde bu veriler kullanıcılar tarafından görülemiyor. 

Aslında hafıza kartınızı kullanırken sadece güçte ani bir artış ya da azalma olması dahi veri erişimini önleyebiliyor. Yani mutlaka bir kullanıcı hatası veya kötü amaçlı yazılım arayışına girmeyin. SD kartın sadece nemlenmesi dahi yeterli bir neden olabiliyor. verilere erişmek için öncelikle SD kartı farklı bir aygıta bağlayarak kullanmayı deneyin. 


SD Karttan Verileri Kurtarma Yöntemleri

Örneğin telefonunuzda ulaşamadığınız verilerin farklı bir aygıta taktığınızda görünür olduğunu fark edebilirsiniz. En kolay yöntem olduğundan ilk olarak bunu denemenizi öneririz. Şayet işe yaramadıysa sürücü harfini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Hafıza kartına yeni bir sürücü harfi atayın ve bu harf üzerinden SD karta ulaşmayı deneyin. Çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir. 

Son olarak hafıza kartının sürücüsünün yeniden yüklenmesi de çoğu zaman sorunu çözebiliyor. Bu nedenle sizlere bu yöntemi denemenizi de önerebiliriz. Tüm bunların işe yaramaması durumunda ise derhal bizimle iletişime geçin. Her türlü SD kart üzerinden veri kurtarma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. GOLD DATA olarak sizin için de hizmet verebiliriz.