icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hafıza kartları fotoğraf makinalarından akıllı telefonlara kadar pek çok aygıtla birlikte kullanılan ürünlerin başında geliyor. Çok sayıda verinin depolandığı bu aygıtlarda kimi zaman çeşitli nedenlerle bağlı olarak problemler oluşabiliyor. Bu sorunlardan biri de hafıza kartının açılmamasıdır. Elbette bu durumda açılmayan hafıza kartından veri kurtarma işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. 

Bu durumda en çok tercih edilen yöntemin maalesef doğru olduğunu belirtemiyoruz. Çünkü bu yöntem açılmayan hafıza kartından veri kurtarma iddiasında bulunan bazı bilgisayar programlarının kurulumunun yapılması ve hafıza kartına bilinçsiz bir şekilde müdahale edilmesi yönünde oluyor. Oysa herhangi bir program ile verilerin bilgisayar ortamında kurtarılması çok düşük bir ihtimalden ibarettir. 


Hafıza Kartı Neden Açılmaz?

Çünkü öncelikle hafıza kartının neden açılmadığının tespit edilmesi gerekir. Donanım sorunu, yazılım sorunu ya da virüs gibi pek çok unsur hafıza kartının açılmasını ve verilere erişimi önleyebiliyor. Bu sorunun tespit edilmesinin ardından sorunu kaldırmaya yönelik bir müdahalede bulunulması gerekir ki bu da ancak profesyonel bir müdahale ile mümkün olabilir. 

Tüm bunları dikkate aldığınızda hafıza kartına zarar vermemek ve daha da önemlisi içerisinde bulunan verilere zarar vermemek için mutlaka profesyonel yardım alınması gerekecektir. Gold Data olarak tüm hafıza kartı marka ve modelleri üzerinde veri kurtarma çalışması yapıyoruz. Bilinçsiz müdahaleler ile verilere zarar verme riski yerine bizimle iletişime geçmeniz çok daha doğru bir yöntem olacaktır.