icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüzde veri kurtarma hizmetlerinin önemi çok daha fazla arttı. Artık kurumsal firmalardan bireysel internet kullanıcılarına kadar hemen herkes bu hizmetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü dijital ortamda muhafaza edilen veriler çeşitli nedenlere bağlı olarak erişilemez olabiliyor. Bazı durumlarda nedeni bilinemeyen bir şekilde veri kayıpları meydana gelebiliyor. İşte bu durumda devreye veri kurtarma servisi giriyor.

Veri kurtarma servisi profesyonellik gerektiren ve son derece büyük önem arz eden bir çalışmadır. Çünkü arıza, aygıtın kırılması, nedensiz veri kayıpları ya da virüsler gibi nedenlerle veri erişiminin olmadığı medyalar, özel olarak hazırlanan laboratuvar ortamında inceleniyor ve veriler bu ortamda titizlikle kurtarılıyor.

Veri Kurtarma Servisi Hangi Hizmeti Veriyor?

Teknolojik yöntemler, modern cihazlar ve bu çalışmaya özel hazırlanmış yazılımlar ile yapılan veri kurtarma çalışmasında büyük oranda verilerin tamamı kurtarılabilirken, söz konusu hasara ya da arızaya bağlı olarak verilerin sadece bir bölümü de kurtarılabiliyor. Ancak bu noktada bilinmesi gereken husus, arızalanan aygıtın onarımının farklı bir çalışma olduğudur.

Şayet bozulan bir hard disk ya da USB aygıttan veri kurtarılması için bir çalışma talep ederseniz, veri kurtarma servisi tarafından yapılan çalışmada sadece verileriniz kurtarılır ve yeni bir aygıta bu veriler konarak adresinize teslim edilir. Bozulan aygıt bu ekip tarafından onarılmaz. Dolayısıyla veri kurtarma servisi hizmet alanları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız gerekebilir.

Bu noktada telefonla firmalara ulaştığınızda yapmanız gerekenler ve alacağınız hizmet size daha net aktarılacaktır. Örneğin bir hard diskte verilere erişemediğinizde derhal veri kurtarma servisini arayın. Ne yapmanız gerektiği size adım adım aktarılacaktır. Aygıtı nasıl sarmanız gerektiği ve nasıl firmaya ulaştırabileceğiniz gibi hususlarda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Nasıl bir çalışma ile veri kurtarılacağına dair de sorularınız firma tarafından yanıtlanır. 

Şişli bölgesinde de sunmakta olduğumuz veri kurtarma hizmetleri ile ilgili detaylı bölgeye bir önceki yazımız olan veri kurtarma şişli yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.


RASTGELE