icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kaybı çağımızın sık yaşanan sorunları arasında yer alıyor. Artık verilerin dijital ortamda muhafaza edilmesiyle birlikte kötü amaçlı yazılımlar, donanımsal sorunlar ya da yazılım problemleri gibi pek çok nedenden kaynaklanabilen veri kayıpları, şahıslar ve firmalar için büyük sorunları beraberinde getirebiliyor. Yaşadığımız bu dijitalleşme nedeni ile veri kaybı sırasında kullanıcılar doğal olarak en iyi veri kurtarma firmasını tercih etmek istiyorlar. 

Ülkemizde sınırlı sayıda farklı veri kurtarma firması hizmet vermesine rağmen özellikle bilişim sektöründe ki firmaların taşeronluk yöntemleri ile hatta bazılarının tamamen yetersiz bilgi ve teknoloji ile veri kurtarma merkezi tabelası altında çalıştığını görmekteyiz.  Laboratuvarımıza ulaşan ürünler içerisinde başarı oranları en düşük olanlar genelde bu tür firmalarda yapılan bilinçsiz veri kurtarma denemeleri sonrası kullanıcı tarafından bize ulaştırılan ürünlerdir. Bu yüzden en iyi veri kurtarma firmasını sadece arama motorlarına güvenerek seçemezsiniz.    

Bu konuda oldukça objektif bir şekilde hazırlamaya çalıştığımız Türkiye’de Veri Kurtarma Sektörü başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.goldverikurtarma.com/veri-kurtarma-sektoru


Hemen hemen hayatımızda ki her konuda araştırma ve tercih yaparken internetten araştırma yapıyoruz.  En iyi bulaşık makinası, en iyi göz doktoru, en iyi veri kurtarma firması. Elbette hepimiz en iyiye ulaşmak istiyoruz. Fakat internet üzerinde yeterli denetim ve teyit mekanizması olmadığı için firmalar kendilerini hiç bilgi sahibi olmadıkları konularda bile en iyi olarak lanse edebilmekte, sahte referanslar ve sözde müşteri deneyimleri yayımlamaktan hiç çekinmemektedir.  Öyle ki disk üreticisini referans olarak ekleyen den tutun, sahte hesaplarla kendi kendilerine güzellemeler yazanlara kadar birçok etik olmayan çalışmaya rastlamak mümkün.  

Peki, en iyi veri kurtarma merkezinin hangisi olduğunu nasıl bulacağız diyorsanız yukarıda belirttiğimiz Türkiye’de veri kurtarma sektörü başlıklı yazımız iyi bir rehber olacaktır. İlgili yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.  Veri kurtarma bir hizmet olduğu için, fiziki ürünlerde ki gibi teknik olarak veya gözlemleyerek karşılaştırabileceğiniz bir alan değildir. Bu yüzden kendini en iyi veri kurtarma merkezi olarak lanse eden onlarca firma vardır. 

En ekonomik ve güvenilir veri kurtarma firması ararken bu konuya dikkat etmenizde ve iyice araştırarak karar vermeniz çok önemlidir.