icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son yılların en popüler sohbet uygulaması olan WhatsApp tüm dünya üzerinde akıllı telefonlarda en çok tercih edilen program olmaya devam ediyor. Sunmuş olduğu yeniliklerin yanı sıra görüntülü ve normal arama aktivitelerine de yer açması ile de bilinen programda aynı zamanda durum paylaşımları da yapılarak geniş bir uygulama kriterlerine sahip oldu.

Sohbet uygulaması olarak hayatımızın içine giren WhatsApp kullanımı sırasında silinen konuşmaların yedeklerinin alınması ya da mesajların kurtarılması işlemi ise birçok kişinin aklına takılan sorular arasında yer alıyor.

Sohbet uygulamasında program yükleme sırasında yedekleme ile ilgili sorulan sorulara yedekleme işleminin nasıl ya da ne kadar süre ile yapılmasını istediğinizi bildirerek sohbet geçmişinizin her dair yedeğini elinizde bulundurabilirsiniz.

whatsapp-mesajlarini-kurtarma

WhatsApp Mesajlarının Yedeklenmesinin Önemi

Kişisel kullanımların yanı sıra iş hayatında da kullanılmakta olan WhatsApp dosya gönderimleri ve video paylaşımları gibi birçok seçeneğe yer vererek bu alanda da daha hızlı işlem görülmesinde destek olmaktadır. Yapılan görüşmelerde tarih aralıkları arasından kayıt edilmesi gereken ya da yedeklenmesi avantaj sağlayacak olan konuşmaların özellikle kaydının tutması da bu anlamda son derece önemli bir yer kaplar. Bunun yanı sıra kişisel görüşmelerde de sevdikleriniz ile yapmış olduğunuz görüşmelerinizi de yedekleyerek hatıra olarak da saklamanız mümkün.

Yedekleme işlemleri whatsApp mesajlarının silinmesi durumunda görüşmenin belli bir depo alanında saklamasında destek olan uygulamalardır. Bu sebep ile WhatsApp sohbet içeriğinizde mesajları silseniz bile yedekleri belirlenen depolama alanında yer alarak istenildiğinde geri getirilebilir ya da yedeklerden görüşme detaylarında tekrardan kavuşulabilir.

Yedekleme uygulamasını sadece iş görüşmeleri için değil aynı zamanda kişisel kullanımlarınızda da yer açarak her daim mesaj içerikleriniz ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmanın avantajını elde edebilirsiniz.

Yedekleme işlemlerinde iPhone ve Android cihazlarda farklı içeriklere yer açılarak işlemin yapılması gerekir. Aşağıda iPhone ve Android cihazlarda mesajların geri getirilmesi ile ilgili detaylara yer verdir.

iPhone Cihazda Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

WhatsApp tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen sohbet uygulamasıdır. Akıllı cep telefonu kullanıcılarının birçoğunda yer alan WhatsApp sunmuş olduğu avantajlar ve yenilenen özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

iPhone cihaz içeriğinde de aktif olarak kullanılan WhatsApp hem kişisel kullanımlarda hem de iş hayatında önemli bir yer edinmektedir. iPhone WhatsApp uygulamasında mesajlar otomatik olarak saklanmadığı için mesajların saklanıp geri getirilmesinde uygulanması gereken bazı yöntemlere yer açılması gerekir. Bunun için iCloud yedekleme özelliğinden yararlanmanız lazım gelir.

İşleme yer açmak için öncelikle WhatsApp ayarlarına girmeniz gerek. Buradan sohbet ayarları ve sonrasında sohbet yedeğine girip “ şimdi yedekle “ alanını işaretledikten sonra mesaj geçmişinin yedeğini almanız mümkün olur. Bunun yanı sıra sohbet yedeği ekranından da otomatik yedekleme özelliği sayesinde belli aralıklar ile sohbet yedeklemenizi gerçekleştirmeniz mümkün.

iCloud yedekleme işlemine yer verdiyseniz mesajları getirilmek için uygulamayı kaldırıp tekrar kurmanız gerekir. Silme işlemine yer vermeden önce sohbet yedeğinin olup olmadığını da kontrol etmeniz son derece önemlidir.

Android Cihazda Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

WhatsApp sohbet uygulamasının kullanılabildiği Android cihaz kullanımı ile de istediğiniz gibi tüm görüşmelerinizi dilediğiniz zaman yapmanın avantajına sahip olabilirsiniz. Hem kişisel kullanımlarınızda hem de iş hayatınızdaki görüşmelerinde istediğiniz etkiyi faydayı elde etmenin yanı sıra hızlı erişim ile de birçok işlemde başarılı sonuçları da edinmeniz mümkün olur.

İş hayatınızda ya da kişisel kullanımınızda tercih ettiğiniz whatsApp kullanımlarınızda geçmiş görüşmelerinizin zaman içinde silinmesi sonrasında tüm görüşmenin geri getirilmesi de mümkündür. Bu işlemlerde gerekli olan yöntemleri uygulayarak istediğiniz tüm görüşme detaylarına tekrardan sahip olmanız olasıdır. Gerçekleştirilecek olan işlemler ile yapılacak olan çalışmanın yanı sıra Android tarafından sunulan özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

Android cihazlar iPhone cihazdan farklı olarak her sabah mesajları otomatik olarak yedekler. Son yedeklerin tamamını görmek için ise öncelikle WhatsApp uygulamanızı kaldırıp sonrasında tekrar yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Yeniden kurulum yapılırken ise whatsApp daha önceden var olan yedeğinizi bularak size geri yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Bu aşamada “ geri yükle “ sekmesine tıklamanız ile beraber artık yükleme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Böylelikle tüm geçmiş görüşmelerinizi elde edebilirsiniz.

Yeni WhatsApp kurulumu sırasında geri yükleme işlemleri ile ilgili olarak herhangi bir uyarı gelmemiş ise SD kartınızda bir sorun olabilir. Bunun yanı sıra sohbet geçmişiniz bozulmuş olabilir. Çok eski yedekleme mesajları ya da ya da yedekleme işlemi yapılan telefon numarasının farklı olması da yedeklemede böyle sorunun yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mesajları geri getirmek çok zor hatta imkânsız olabilmektedir.

Silinen WhatsApp Mesajlarında Profesyonel Destek

iPhone ya da Android cihaz kullanımlarınızda silinen WhatsApp mesaj içerikleriniz ile ilgili olarak yedekleme işlemlerinde ya da saklama uygulamalarında başarılı sonuç alarak mesaj içeriklerinize tekrardan kavuşamadığınızda profesyonel destek almanız gerekebilir. 

Mesajların tamamen kaybolmaması ve tüm içeriklerin tekrardan geri getirilmesi çalışmalarında gerekli uzman desteği için hizmet talebinizin firmamıza iletebilirsiniz. Konusunda uzman personelimiz özel verilerinizin geri getirilmesi işlemleri ile ilgili olarak detaylı uygulamalara yer vererek silinen mesajlarınızın tekrardan geri alınabilmesi işlemlerinde size gereken desteği sağlayacaktır.