icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Suya düşmüş telefondan veri kurtarma; telefonu sıvı teması nedeniyle açılmayan kişilerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Telefonun garanti kapsamında olup olmaması kadar; içerisindeki verilerin kurtarılıp kurtarılamayacağı da önem arz etmektedir.

Telefona su veya başka sıvı bir madde dökülmesi, cepte telefon varken denize veya havuza girilmesi, telefonun tuvalete düşmesi, kıyafetin cebinde telefon varken çamaşır makinesinde yıkanması gibi durumlar ‘telefonuma su kaçtı; şimdi ne olacak? Cep telefonum artık çalışır mı, içindeki veriler kurtarılır mı?’ sorularını beraberinde getirmektedir.

İşte Gold Data Veri Kurtarma bünyesinde hizmet veren profesyonel ekibimiz; bu gibi hâllerde kullanıcıların en güvenilir ve en hızlı çözüm ortağı olmaktadır. Suya düşmüş telefondan veri kurtarma konusunda başarı oranımız %90’ın üzerindedir.

Suya Düşen Telefonunuzu Emin Ellere Teslim Edin

Gold DATA olarak en yeni teknolojiler, en gelişmiş donanımlar ve uzman kadro ile sunduğumuz hizmetlerden biri de telefondan veri kurtarma hizmetidir. ‘Telefon suya düştü, içindeki verileri kurtarmaya ihtiyacım var.’ diyen çok sayıda kullanıcı bize başvurarak verilerine tekrar ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Cep telefonuna su kaçması hâlinde cihaza yanlış müdahale edilmemesi önemlidir. Aksi takdirde veriler geri döndürülmesini imkânsız kılacak derecede zarara uğrayabilir. Suya düşen telefonunuzdaki verilere yeniden erişim sağlamak istiyorsanız telefon tamir işlemi yapan herhangi bir telefon servisine cihazınızı teslim etmemeniz gerekmektedir.

Çünkü bu servisler tamir odaklı çalıştığından, verileri geri getirme konusunda yeterince hassasiyet gösterilmeyecek ve bu da kalıcı veri kaybına yol açacaktır. Bunun yanı sıra kişiler suya düşen telefonunu kendi kendilerine tamir etmeye çalışırlarsa bu da veri kaybını iyice kolaylaştırır.

Telefon Suya Düştüyse Ne Yapılmalıdır?

‘Cep telefonumu suya düşürdüm, şimdi ne yapacağım?’ diyenlerin bunlara dikkat etmesi oldukça mühimdir:

Telefonu asla şarj etmeye veya açmaya çalışmamanız lâzımdır. Yoksa telefonunuzdaki verileri tamamen kaybetme riskiniz söz konusu olabilir.

Saç kurutma makinesi ile kurutma yapmaktan sakınılmalıdır. Böyle yapmak telefondaki mekanik parçalara zarar verir. Üstelik sıvının telefona daha da yayılmasına sebep olur.

Suya düşen telefon; sarsıntılardan korunacağı bir kutuya koyularak Gold DATA’ya iletilmelidir. Bu alanda veri kurtarma tecrübesi olmayan elektronik servislerden yardım alınmamalıdır.

Suya Düşen Telefondaki Veriler Nasıl Kurtarılır?

Profesyonel veri kurtarma hizmetleri kapsamında müşterilerinin en hassas verilerini büyük bir titizlikle kurtararak kendilerine teslim eden firmamız; suya düşen telefondan veri kurtarma işlemini de başarıyla yerine getirmektedir. İşlem süresini; telefonun ıslanma derecesi ve hangi sıvı ile temas ettiği gibi faktörler etkilemektedir. Fakat firmamızın bu alanda yetkin personelleri verileri mümkün olan en kısa sürede, eksiksiz bir şekilde kurtarmak için neler yapılması gerektiği konusunda geniş bilgiye sahiptir ve oldukça deneyimlidir.

Telefonda yer alan fotoğraf, video, yazılı ve sesli dökümanlar başta olmak üzere pek çok veri firmamız tarafından kurtarılmaktadır. Firmamız suya düşerek hasar gören telefonlardaki verileri kurtarmak için özel ekipmanlar ve modern teknolojiler kullanmaktadır. Telefonun üzerindeki hafıza çipi firmamızın tecrübeli ekibince sökülmekte ve içindeki veriler azami hassasiyet gösterilerek kurtarılmaktadır.

Firmamızın veri kurtarma işlemine tâbi tuttuğu telefon modellerinin yelpazesi bir hayli geniştir. Bu çerçevede Türkiye’nin en iyi veri kurtarma firmalarının başında gelen firmamız; Android ve iOS tabanlı cep telefonlarından veri kurtarma işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bundan dolayı telefonu suya düşen yahut başka bir biçimde zarar gören, verilerini kaybetmek istemeyen pek çok kullanıcının ilk tercihi firmamız olmaktadır.